Vanhat tunnukset roikkuu

Enska

Olen saanut eläkkeelle jääneeltä esimieheltäni tietokoneen, jossa on Win2000-käyttöjärjestelmä.
Koneeseen on jäänyt johonkin muistiin kaikki hänen neljänkymmenen vuoden aikana käymiensä nettikeskustelujen aikaiset nimimerkit ja tunnukset.

Kun kirjaudun johonkin web-pohjaiseen asiakaspalvelurekisteriin, salasanaksi ja tunnukseksi Windows esittää näitä mitä ihmeellisimpiä lausahduksia ja sanoja.

On kiusallista, kun sivulliset voivat nähdä ja luulla, että minä olen työpaikan koneeseen kirjoitellut moisia lausahduksia!

Mistähän nämä roskat saisi tuhottua, koska selainasetuksissa ei liene tällaista mahdollisuutta vai onko ne jossain rekisteritiedoissa?

Jos joku tietäjä voisi ystävällisesti vastata?

3

356

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • "Koneeseen on jäänyt johonkin muistiin kaikki hänen neljänkymmenen vuoden aikana käymiensä nettikeskustelujen aikaiset nimimerkit ja tunnukset."

      No johan on ollut varsinainen tehomylly vuonna 1964 kun siihen on saanut päivitettyä W2K.
      Taitaa esimiehesi olla NASAlla töissä.

    • poista ne

      >Avaa Intenret Explorer
      >Työkalut
      >Internet-asetukset
      >Sisältöön liittyvät asetukset
      >Automaattinen täydennys, ota ruksit pois, Web-osoitteet ja Lomakkeet kohdista sekä Tyhjennä Lomakkeet ja Salasanat
      >Ok

    • Nörtti____

      Voi jumalauta että on avutonta touhua.Ei saatana tarvitse ihmetellä miksi virukset ja muut paskat leviää,miksi ihmisten tietoturva on uhattuna kun ei tuollaisia asioita edes osata tehdä.Vittu tietokoneelle pitäisi olla pakollinen ajokortti niinkuin autolle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      35
      5024
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      246
      4858
    3. Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut

      samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien
      Maailman menoa
      157
      4796
    4. Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?

      Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal
      Maailman menoa
      120
      4603
    5. Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen

      Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil
      Maailman menoa
      18
      3710
    6. Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?

      Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema
      Asunnot ja asuminen
      19
      2384
    7. Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!

      Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud
      Suomalaiset julkkikset
      3
      2168
    8. Romanttinen ystävänpäivä?

      Millainen olisi hyvä ystävänpäivä hänen kanssaan?
      Ikävä
      66
      1697
    9. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      25
      1652
    10. Kaisa Juuso eroaa

      Jää välittömästi sairaslomalle. Onko nyt Keskisarjan vuoro?
      Perussuomalaiset
      206
      1366
    Aihe