Vanhat tunnukset roikkuu

Enska

Olen saanut eläkkeelle jääneeltä esimieheltäni tietokoneen, jossa on Win2000-käyttöjärjestelmä.
Koneeseen on jäänyt johonkin muistiin kaikki hänen neljänkymmenen vuoden aikana käymiensä nettikeskustelujen aikaiset nimimerkit ja tunnukset.

Kun kirjaudun johonkin web-pohjaiseen asiakaspalvelurekisteriin, salasanaksi ja tunnukseksi Windows esittää näitä mitä ihmeellisimpiä lausahduksia ja sanoja.

On kiusallista, kun sivulliset voivat nähdä ja luulla, että minä olen työpaikan koneeseen kirjoitellut moisia lausahduksia!

Mistähän nämä roskat saisi tuhottua, koska selainasetuksissa ei liene tällaista mahdollisuutta vai onko ne jossain rekisteritiedoissa?

Jos joku tietäjä voisi ystävällisesti vastata?

3

339

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • "Koneeseen on jäänyt johonkin muistiin kaikki hänen neljänkymmenen vuoden aikana käymiensä nettikeskustelujen aikaiset nimimerkit ja tunnukset."

      No johan on ollut varsinainen tehomylly vuonna 1964 kun siihen on saanut päivitettyä W2K.
      Taitaa esimiehesi olla NASAlla töissä.

    • poista ne

      >Avaa Intenret Explorer
      >Työkalut
      >Internet-asetukset
      >Sisältöön liittyvät asetukset
      >Automaattinen täydennys, ota ruksit pois, Web-osoitteet ja Lomakkeet kohdista sekä Tyhjennä Lomakkeet ja Salasanat
      >Ok

    • Nörtti____

      Voi jumalauta että on avutonta touhua.Ei saatana tarvitse ihmetellä miksi virukset ja muut paskat leviää,miksi ihmisten tietoturva on uhattuna kun ei tuollaisia asioita edes osata tehdä.Vittu tietokoneelle pitäisi olla pakollinen ajokortti niinkuin autolle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      228
      6476
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      39
      4540
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      91
      4378
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      6
      4196
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      38
      3686
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      117
      3608
    7. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      67
      3588
    8. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      22
      3499
    9. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      71
      3263
    10. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      53
      2415
    Aihe