Ruotsalaiset naiset....

Ikävä teitä ja teillä ikävä mua...
23105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

parempia kuin suomalaiset "maatiaiset"

Äänestä

koulutetumpia ja tyylikkämpiä.... Todellisia "maailmannaisia"

Äänestä
  • Mauttomia ja itseään täynnä olevia bimboja. Eteläeurooppalaiset ja lattarit rulaa. Siinä on tyyliä ja asennetta.

    Äänestä

  • Ei vaan kirjoitti:

    Mauttomia ja itseään täynnä olevia bimboja. Eteläeurooppalaiset ja lattarit rulaa. Siinä on tyyliä ja asennetta.

    taas joku kateellinen suomalainen "mamma" kirjoittelee :)

    Äänestä

  • Tiedät monikulttuurisuudesta, paljoa paskaakaan. Epäilen.

    Äänestä

Ei tarvitse "esittää",koska ovat jo...

Äänestä
  • Vaan joku wanna be ruotsalainen, itseasiassa mulla saattaa olla enemmän niitä ruotsalaisjuuria ja sulla niitä maatiaisia ;)

    Äänestä

  • Sinä oot kirjoitti:

    Vaan joku wanna be ruotsalainen, itseasiassa mulla saattaa olla enemmän niitä ruotsalaisjuuria ja sulla niitä maatiaisia ;)

    Mie oonki savvollaine.... Tai osua ja upota :):)

    Äänestä

  • Säälittäviä, suloisia kun täällä pääsette pätemään ;)

    Äänestä

  • MiätZ kirjoitti:

    Mie oonki savvollaine.... Tai osua ja upota :):)

    Eteläeurooppalaiset miehetkin aika namupaloja, ei pärjää suomalainen vertailussa. Tummia ja komeita.

    Äänestä

  • Kyllä ne kirjoitti:

    Eteläeurooppalaiset miehetkin aika namupaloja, ei pärjää suomalainen vertailussa. Tummia ja komeita.

    painu sitten niiden enricoiden pariin =)

    Äänestä

  • ed. kirjoitti:

    painu sitten niiden enricoiden pariin =)

    Heillä on tavat ja charmi kunnossa.

    Äänestä

Totta 3

Äänestä
  • Yleistää, toiset on niitä perisuomalaisempia ja toiset taas ei.

    Äänestä

Different strokes for different folks

Äänestä
  • Henkilö esittää "maailmannaista"? minun ei ainskaan tarvitse esittää, olen vain erittäin kiinnostunut muista kulttuureista, mutta se on aivan minun oma asiani jos niihin haluan tutustua sekä perehtyä.

    Äänestä

  • Miten joku kirjoitti:

    Henkilö esittää "maailmannaista"? minun ei ainskaan tarvitse esittää, olen vain erittäin kiinnostunut muista kulttuureista, mutta se on aivan minun oma asiani jos niihin haluan tutustua sekä perehtyä.

    Minulta löytyy tyylitajua sekä käytöstapojakin. Voin siis olla itsestäni ylpeä.

    Äänestä

  • Kaiken lisäksi kirjoitti:

    Minulta löytyy tyylitajua sekä käytöstapojakin. Voin siis olla itsestäni ylpeä.

    Hyvä jos ihmiset ovat avoimesti muista kulttuureista kiinnostuneita, eivätkä vain ihannoi sitä omaa "paremmuuttaan".

    Äänestä

  • on vain kirjoitti:

    Hyvä jos ihmiset ovat avoimesti muista kulttuureista kiinnostuneita, eivätkä vain ihannoi sitä omaa "paremmuuttaan".

    Löytyy niin on paljon helpompi esittää varsinaista maailmanmatkaajaa ja tuntijaa kaupallisissa turistirysäkohteissa.

    Äänestä

Ruotsalaiset naiset parhaita

Äänestä

Tykkäät kuitenkin #)

Äänestä

Latinonaiset kauneimpia.

Äänestä

läskiperseistä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vadelma_vene kirjoitti:

Ikävä teitä ja teillä ikävä mua...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu