Lindorffin veto

haen velkajärjestelyyn jossa kaikki muut velkojat puoltavat velkajärjestelyä mutta Lindorff ei.
Onneksi käräjäoikeudella on mahdollisuus sivuuttaa heidät mutta se jää nyt nähtäväksi.
Olisihan se loogista että jos saisin velkajärjestelyn maksaisin heillekin takaisin velan mutta kun eivät varmaan sitten tarvitse rahoja....ko kä kö? Tämä jos ei mene oikeudessa lävitse jään koko elämäni velkojeni kanssa! Varsinaisia köyhien ristiinnaulijoita!
7371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

>>Olisihan se loogista että jos saisin velkajärjestelyn maksaisin heillekin takaisin velan..>>

Oikeasti maksaisit heillekin takaisin vain murto-osan velasta tai ehkä et yhtään mitään, jos saat 0-ohjelman.

Mitä nyt oikein kuvittelit velkajärjestelyn merkitsevän? Et kai olisi sitä hakenutkaan, jos ajattelit - kuten yllä - että maksaisit velat velkojille takaisin kokonaan ja sellaisenaan.

Äänestä

Minulle ei Lindorff päässyt sanomaan mitään, kun maksoin lainat pois Takuu-Säätiön takaamalla lainalla. Toki tekivät kaikkensa vaikeuttaakseen maksamista. Olisi ollut hienoa tallentaa tuo puhelu. Oli se sellasta mato-koukussa-kiertelyä ja uhkailua, että ei täältä velkoja makseta pois ilman heidän lupaa jne.

Äänestä

Itse kun aikoinani tilailin velkasaldoja veloista niiden poismaksua varten niin palvelu oli hyvää. Sain spostiini laskut eriteltynä muutamassa päivässä. Lopuksi tilasin todistuksen että kaikki velat hoidettu eikä yhtään enää velkoja siihen firmaan. Kaikki meni ilman mitään kiertelyitä.

Äänestä

Aina joku sieltä hanttiin laittaa.Toivottavsti menee läpi kuitekin. sun hakemus.

Äänestä

LINDORFFIA VASTAAN PÄRJÄÄ VAIN ASIAINAJA JOKA VELKOMUS ASIOIHIN ERIKOISTUNUT NIIN TÖRKEÄÄ PERINTÄ TAPAA HARJOITTAVAT SUOMESSA.

Äänestä

LUO OHJEISTUS NURRKAMARIPOKA JA JURISRI100 JA HERTTANAINEN
HAKU TALOUS JA SITTEN VELAT JA LAINA SIELLÄ AMMATTI IHMINEN VASTAA SINULLE.
KAIKKI ON JÄRJHESTELY KYSYMYKSIÄ MINÄ AINAKIN JURISTINA VASTAAN PIEN JA LUIN NÄMÄ KAIKKI NIMIMERKILLÄ.
LAITA HAKUUN GOOGLESTA SIELTÄ KYLLÄ HETI LÖYTYY LINKITYS.

Äänestä

Lindorff vastusti ainoana mulla v.2013.Käräjäoikeus hylkäsi hakemukseni silloin.Valitin hovioikeuteen,asianajaja teki paljon töitä valituksen kanssa.Velkajärjestely myönnettiin,vaikka silloinkin Lindorff vastusti (tietenkin),asianajaja kirjoitti hyvän lausuman jne. Liki vuoden kesti valitusprosessi ja nyt liki vuoden kestänyt jo ohjelma.
Tiukka maksuohjelma,mutta niin se nyt vaan on.
4 vuotta jäljellä...
Tsemppiä :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


stressaantunut kirjoitti:

haen velkajärjestelyyn jossa kaikki muut velkojat puoltavat velkajärjestelyä mutta Lindorff ei.
Onneksi käräjäoikeudella on mahdollisuus sivuuttaa heidät mutta se jää nyt nähtäväksi.
Olisihan se loogista että jos saisin velkajärjestelyn maksaisin heillekin takaisin velan mutta kun eivät varmaan sitten tarvitse rahoja....ko kä kö? Tämä jos ei mene oikeudessa lävitse jään koko elämäni velkojeni kanssa! Varsinaisia köyhien ristiinnaulijoita!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu