Meidän vitun koulukone hukkas mun tärkeen tiedoston kun se on päivitetty ja kaiken pitää olla nykyisin niin vitun hienoa ja monimutkaista!!!!!!!!!!! Sanokaa mitä vaan mut mä vittu haluun palata kivikaudelle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
VIHAAN TIETOTEKNIIKKAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
4
137
Vastaukset
- 34+34
Tärkeät tiedostot kannatta varmnuuskopioda vaikka google driveen, muistitikulle, cdrw- tai dvdrw levylle. Kotikonekin voi hajota yllättäen.
- gsd
"Tärkeät tiedostot kannatta varmnuuskopioda vaikka google driveen, muistitikulle, cdrw- tai dvdrw levylle. Kotikonekin voi hajota yllättäen."
Niinhän se pittää, mutta ei ainakaan mihinkään netti driveen. Silläkin on tapana kaatua ja jos unohtaa omat tunnuksensa ei siihen pääse käsiksi, vaikka se vielä toimisikin.
- omalle-tikulle
Osta oma tikku ja tallenna sinne. Koulun verkot ja kansiot tyhjennetään ja siellä käy kuka tahansa...en luottaisi.
Ainoastaan jos olet valmis tekemään tuntien työn ja menettämään sen minä hetkenä hyvänsä.
--
Älä tallenna mihinkään taivas-tilaan, drive- palveluun ja drop-bokseihin.
Ne ei ole sitten enää sun ja kuka tahansa voi käydä hakemassa ne sieltä.
Koulujutut voi tallentaa verkkoon vain opettajan mieliksi ja nähtäville, mutta pidä varmuuskopiota omalla tikulla. Jotta ne säilyisivät. - tuskaisa_taival
Totuus onkin se, että suomalainen koulujärjestelmä ei opeta käyttämään tietokonetta. Siellä kulutetaan aikaa ainoastaan Windowsin päivitysten kanssa taisteluun.
Suomea ei todellakaan voi sanoa tietoyhteiskunnaksi. Todellisessa tietoyhteiskunnassa ei haaskata aikaa Windowsin kaltaiseen sietojärjestelmään joka kuluttaa (rappeuttaa) ainoastaan käyttäjiensä henkiset resurssit loppuun.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614458KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1543325Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?582647Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492574- 1212406
- 241903
- 241711
- 301636
- 1721579
- 371285