Meidän vitun koulukone hukkas mun tärkeen tiedoston kun se on päivitetty ja kaiken pitää olla nykyisin niin vitun hienoa ja monimutkaista!!!!!!!!!!! Sanokaa mitä vaan mut mä vittu haluun palata kivikaudelle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
VIHAAN TIETOTEKNIIKKAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
4
161
Vastaukset
- 34+34
Tärkeät tiedostot kannatta varmnuuskopioda vaikka google driveen, muistitikulle, cdrw- tai dvdrw levylle. Kotikonekin voi hajota yllättäen.
- gsd
"Tärkeät tiedostot kannatta varmnuuskopioda vaikka google driveen, muistitikulle, cdrw- tai dvdrw levylle. Kotikonekin voi hajota yllättäen."
Niinhän se pittää, mutta ei ainakaan mihinkään netti driveen. Silläkin on tapana kaatua ja jos unohtaa omat tunnuksensa ei siihen pääse käsiksi, vaikka se vielä toimisikin.
- omalle-tikulle
Osta oma tikku ja tallenna sinne. Koulun verkot ja kansiot tyhjennetään ja siellä käy kuka tahansa...en luottaisi.
Ainoastaan jos olet valmis tekemään tuntien työn ja menettämään sen minä hetkenä hyvänsä.
--
Älä tallenna mihinkään taivas-tilaan, drive- palveluun ja drop-bokseihin.
Ne ei ole sitten enää sun ja kuka tahansa voi käydä hakemassa ne sieltä.
Koulujutut voi tallentaa verkkoon vain opettajan mieliksi ja nähtäville, mutta pidä varmuuskopiota omalla tikulla. Jotta ne säilyisivät. - tuskaisa_taival
Totuus onkin se, että suomalainen koulujärjestelmä ei opeta käyttämään tietokonetta. Siellä kulutetaan aikaa ainoastaan Windowsin päivitysten kanssa taisteluun.
Suomea ei todellakaan voi sanoa tietoyhteiskunnaksi. Todellisessa tietoyhteiskunnassa ei haaskata aikaa Windowsin kaltaiseen sietojärjestelmään joka kuluttaa (rappeuttaa) ainoastaan käyttäjiensä henkiset resurssit loppuun.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2333961Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1222291Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996- 1401429
Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein127927- 77909
Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37900Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!330849Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8767J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl61736