VIHAAN TIETOTEKNIIKKAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Meidän vitun koulukone hukkas mun tärkeen tiedoston kun se on päivitetty ja kaiken pitää olla nykyisin niin vitun hienoa ja monimutkaista!!!!!!!!!!! Sanokaa mitä vaan mut mä vittu haluun palata kivikaudelle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
4177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tärkeät tiedostot kannatta varmnuuskopioda vaikka google driveen, muistitikulle, cdrw- tai dvdrw levylle. Kotikonekin voi hajota yllättäen.

Äänestä
  • "Tärkeät tiedostot kannatta varmnuuskopioda vaikka google driveen, muistitikulle, cdrw- tai dvdrw levylle. Kotikonekin voi hajota yllättäen."

    Niinhän se pittää, mutta ei ainakaan mihinkään netti driveen. Silläkin on tapana kaatua ja jos unohtaa omat tunnuksensa ei siihen pääse käsiksi, vaikka se vielä toimisikin.

    Äänestä

Osta oma tikku ja tallenna sinne. Koulun verkot ja kansiot tyhjennetään ja siellä käy kuka tahansa...en luottaisi.
Ainoastaan jos olet valmis tekemään tuntien työn ja menettämään sen minä hetkenä hyvänsä.
--
Älä tallenna mihinkään taivas-tilaan, drive- palveluun ja drop-bokseihin.
Ne ei ole sitten enää sun ja kuka tahansa voi käydä hakemassa ne sieltä.

Koulujutut voi tallentaa verkkoon vain opettajan mieliksi ja nähtäville, mutta pidä varmuuskopiota omalla tikulla. Jotta ne säilyisivät.

Äänestä

Totuus onkin se, että suomalainen koulujärjestelmä ei opeta käyttämään tietokonetta. Siellä kulutetaan aikaa ainoastaan Windowsin päivitysten kanssa taisteluun.
Suomea ei todellakaan voi sanoa tietoyhteiskunnaksi. Todellisessa tietoyhteiskunnassa ei haaskata aikaa Windowsin kaltaiseen sietojärjestelmään joka kuluttaa (rappeuttaa) ainoastaan käyttäjiensä henkiset resurssit loppuun.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


gameover_ kirjoitti:

Meidän vitun koulukone hukkas mun tärkeen tiedoston kun se on päivitetty ja kaiken pitää olla nykyisin niin vitun hienoa ja monimutkaista!!!!!!!!!!! Sanokaa mitä vaan mut mä vittu haluun palata kivikaudelle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu