ADSL-hinnat laskee taas

41081
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

laskeeko hinta vai tuplaantuuko nopeus? niinku elokuussa?

Äänestä
  • >laskeeko hinta vai tuplaantuuko nopeus? niinku elokuussa?<

    -Nopeus tuplaantuu ja hinta tietenkin laskee jos haluat pitää entisen nopeutesi.

    -Elisan laajakaistaliittymien nopeudet tuplaantuvat joulu-tammikuun aikana. Nopeimpien yhteysnopeuksien kuukausimaksut laskevat 1. tammikuuta 2005 alkaen. Nopeammat yhteydet tekevät sähköpostin ja internetin käytöstä mukavampaa: postit ja kuvat – myös liikkuvat – avautuvat ilman turhia odotteluja.

    Muutokset tapahtuvat automaattisesti, eivätkä ne edellytä asiakkailta erityisiä toimenpiteitä. Kaikki Elisan laajakaista-asiakkaat saavat aiheesta postitse tiedotteen viikon 47 aikana.

    Lisätietoja Elisan laajakaistaliittymistä, nopeuden nostoista sekä 1. tammikuuta 2005 voimaan astuvat hinnat löytyvät internetistä osoitteesta http://www.elisa.fi/laajakaista.

    Äänestä

tuo "1.1.2005 alkaen"! Rekisteröi se pian, ettei käy niinkun Tyrväällä!

Äänestä
  • Eläköön markkinatalous ja vapaa kilpailu

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


1.1.2005 alkaen kirjoitti:

http://www.elisa.fi/laajakaista/hinnastot/adsl/helsinki

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu