Te olette pahemmassa, kuin Ureassa. Kannattaako koko Eurooppaa polttaa Ukrainan takia ?
Jos Venäjä tuntee olevansa piiritetty ?
Stalin-Putin
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Oho, desantti uhkailee. Hitler käytti samantyyppistä uhakailua valoittaessaan Eurooppaa pala palalta. Silloin häntä ei valitetavasti pysäytetty
Venäjän piirittäminen on vain Kremlin keksimää retoriikkaa, jolla yritetään saada huomio pois epäonnistuneesta talouspolitiikasta ja samalla nostettua kansalliskiihkoa. Eli samaa toimintaa,. jolla Hitlerin Saksa sai aikoinaan talouden ruoskittua kuntoon ja nationalistisen hegemonian huippunsa.
Venäjä piirittää monia naapureitaan, vaikuttaa niiden sisäpolitiikkaan, yrittää saada separatistita sekasortoa rajoileen.
Jos Venäjä kokee olevansa väärällä planeetalla, ympäröivien vihamiesten piirittämänä, niin tuskin se on koko muun maailman vika.
poltetaan, kun yksi pikkumies mököttää? Jo on aikoja eletty. Toinen pikkumies Pohjois-Koreassa uhkailee myös maailmaa helvetin tulella. Jotain samaa?
No, sittenhän se nähdään. Itsellään ei mitään menetettävää, pelkkä jännitys 1