Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

ei jumalauta

ei ole koko vetohistorian aikana ollut varmaan yhtään yhtä umpisurkeaa vihjepuljua kuin tietäjät,voi jumalauta mitä paskaa ja rahastusta typerillä jutuilla,loppui soittelu samantien
458
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Joo, ainahan ne selittelee niitä laukausten määriä ja hallintaa. Vähän yksipuolista on toi vihjeiden perustelupuoli. Kokoonpanoistakin taitavat mainita, mutta toi pelinhallinta ei kyllä yksin ratkaise koskaan pelejä.

Totesin itsekin, että ittellä on yhtä hyviä perusteluita peleihin ja lopetin tappiopuheluiden soittelun kokonaan.

Tietäjien vihjeet maistuis ilmaisvihjeinä, mutta kun vähentää puhelukulut koko vuodelta niin aivan älyttömästi mennään tappiolle, kun pienellä kassalla pelaa.

Kaikissa vihjepalveluissa on kyse illluusion luomisesta pelaajan mielessä. Kun lauantaiaamupäivä koittaa ja pelaajat haluaa kipeästi rahaa niin vihjepalvelutlla käy kysyntä vaikkei ne edelliset vihjeet olisikaan osuneet. Ihmeellistä on ihmisten uskomus jatkuvaan voitontekemiseen. Onhan se mukava tunne, kun kerran tehdään vihjeillä tonni voittoa, mutta mikä pahoinvointi tuleekaan seuraavalla viidellä kerralla kun kolmensadan euron vedot menee metsään ja palkkapäivään on vielä aikaa.

Äänestä

Kuka kundi vaan vois perustaa oman vihjepuhelimen ja takuulla osuis yhtä monta oikein ja varmana vielä useammin, kuin tietäjillä.
Eiks se osu aika hyvin, jos 10 vedosta 7 osuu ja muut menee väärin, et hei.

Äänestä

Ilmaisen kuningasvedon vihjeet osuu aika hyvin. Tänäänkin kaikki liigamatsit oikein. Myös mestis vihjeet usein oikein.

Äänestä
  • entä nuo millä ei ole minuuttimaksua vaan kertamaksu puheluissa? uskaltas kokeilla kun ei tartte sekuntikello kädessä soitella?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


no huhhuh kirjoitti:

ei ole koko vetohistorian aikana ollut varmaan yhtään yhtä umpisurkeaa vihjepuljua kuin tietäjät,voi jumalauta mitä paskaa ja rahastusta typerillä jutuilla,loppui soittelu samantien

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu