Kirjoitettaisko välilä veneilystä?
Asiaan
5
160
Vastaukset
- Luotsi kehiin
Hyvä idea. Jodlarikin näyttää taas vaihteeksi vähän rauhoittuvan. Luotsi tekisi kyllä terää tällekin palstalle. Purjehdus-palstalla meno on luotsin ansiosta ollut viime aikoina aika siedettävää.
Jodlarille ei kannata vastata lainkaan. Trolli kyllästyy nopeasti jos ei saa huomiota. Siksi Jodlarin kanssa kinastelijat ovat palstan toimivuuden kannalta lähes yhtä tuhoisia kuin Jodlari.
- minkäs teet
Totta turiset.
Vaatii kuitenkin aika paljon olla vastaamatta esimerkiksi loukkaukseen, vaikka tietääkin, ettei siitä ole mitää hyötyä. Eihän se voi olla niinkään, että kirjoittelua hallitsee yksi henkilö, joka käyttäytyy kuin sika vatukossa. minkäs teet kirjoitti:
Totta turiset.
Vaatii kuitenkin aika paljon olla vastaamatta esimerkiksi loukkaukseen, vaikka tietääkin, ettei siitä ole mitää hyötyä. Eihän se voi olla niinkään, että kirjoittelua hallitsee yksi henkilö, joka käyttäytyy kuin sika vatukossa.Vaatiihan se pirusti itsehillintää. Oikeasti tekisi mieli antaa samalla mitalla takaisin ja pistää idiootti järjestykseen. Siitä vaan ei ole mitään hyötyä ja tilanne vain pahenee. Luotsina tilanne on tietysti aivan toinen, että voi yksinkertaisesti vain poistaa häirikön viestin, ilman turhia lässytyksiä.
Oma virheeni, vaikken sitä sellaisena halua edes ajatella oli paljastaa henkilöllisyys täällä, minkä jälkeen Jodlari tietysti kaivoi kuvan, työpaikan ja henkilötiedot, joilla käy aika ajoin revittelemässä.
Sinänsä hemmetin typerää, koska ideaalisti tällaisen palstankin pitäisi muistuttaa aivan normaalia ihmisten välistä kanssakäymistä, missä ei pitäisi olla mitään tarvetta henkilöllisyyden peittelyyn. Toisaalta normaalissa, naamatusten käytävässä keskustelussa ei myöskään sattuneesta syystä ole Jodlarin kaltaisia typeryksiä paikalla :)- idiotismitehtailu
bollox kirjoitti:
Vaatiihan se pirusti itsehillintää. Oikeasti tekisi mieli antaa samalla mitalla takaisin ja pistää idiootti järjestykseen. Siitä vaan ei ole mitään hyötyä ja tilanne vain pahenee. Luotsina tilanne on tietysti aivan toinen, että voi yksinkertaisesti vain poistaa häirikön viestin, ilman turhia lässytyksiä.
Oma virheeni, vaikken sitä sellaisena halua edes ajatella oli paljastaa henkilöllisyys täällä, minkä jälkeen Jodlari tietysti kaivoi kuvan, työpaikan ja henkilötiedot, joilla käy aika ajoin revittelemässä.
Sinänsä hemmetin typerää, koska ideaalisti tällaisen palstankin pitäisi muistuttaa aivan normaalia ihmisten välistä kanssakäymistä, missä ei pitäisi olla mitään tarvetta henkilöllisyyden peittelyyn. Toisaalta normaalissa, naamatusten käytävässä keskustelussa ei myöskään sattuneesta syystä ole Jodlarin kaltaisia typeryksiä paikalla :)Sinulla ei kuitenkaan ole hävettävää esiintymisessäsi kuten Jodlarilla jonka henkilöllisyys myös tiedetään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291343
- 100871
- 75703
- 51595
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa13501ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40474Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153451Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30407Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;175384- 25381