Näin ilmoitettu!
http://www.iltasanomat.fi/digi/art-1418219367688.html
Pakkomyynti jatkuu!
Kympin pakkomyynti alkaa syksyllä
16
245
Vastaukset
- Maksa vakoilusi
Riisto jatkuua! Miksi EU ei puutu asiaan!
Maksa Vakoilusi Pro..... - Miksi maksaa?
MM Mac porukka on kypsä. Applen sekoiluun!
Videot ei pelitä, ulkoasu käytettävyyden kustannuskella.
MS on tekemässä ihan samaa..
Kun taas Ilmaisissa vaihtoehdoissa kaikki toimii kerrasta! - Ilmainen.
Ilmainenhan sen piti olla.
- MS=MoneySucker
Untako oot nähnyt?
Mikä ihmeen pakkomyynti? Ei kenenkään ole tuota pakko ostaa..
- Timebom
Eikö? turha saivarrella asiaa!
Timebom kirjoitti:
Eikö? turha saivarrella asiaa!
Ei ole. Mitä ihmeen saivartelua viestissäni muka on?
En minä ole ostanut Windowsia vielä yhteenkään koneeseen ja näitä on kuitenkin ollut enemmän kuin tarpeeksi, pidempään kuin tarpeeksi.
Kerro toki mikä pakko on ostaa Windows..- jeps.
timekillerx kirjoitti:
Ei ole. Mitä ihmeen saivartelua viestissäni muka on?
En minä ole ostanut Windowsia vielä yhteenkään koneeseen ja näitä on kuitenkin ollut enemmän kuin tarpeeksi, pidempään kuin tarpeeksi.
Kerro toki mikä pakko on ostaa Windows..Yritäppä gigantista ostaa kone ilman Windowsia, ei macciä, mutta joku kannettava tai PC.
jeps. kirjoitti:
Yritäppä gigantista ostaa kone ilman Windowsia, ei macciä, mutta joku kannettava tai PC.
Miksi ihmeessä ostaisin Gigantista yhtään mitään, varsinkaan tietokoneita?
Tietokoneet ostetaan tietokoneliikkeistä ja muutenkin osissa eikä noita pakettiromuja. Myös niitä läppäreitä on saatavilla tyhjänä vaikka vähemmän.
Menetkö johonkin henkilöautoliikkeeseen ostamaan raskasta kalustoa ja ihmettelemään?
Ei Gigantti ole mikään tietokonekauppa eikä pakettiromuja pitäisi ostaa muutenkaan.- gigantista linux
timekillerx kirjoitti:
Miksi ihmeessä ostaisin Gigantista yhtään mitään, varsinkaan tietokoneita?
Tietokoneet ostetaan tietokoneliikkeistä ja muutenkin osissa eikä noita pakettiromuja. Myös niitä läppäreitä on saatavilla tyhjänä vaikka vähemmän.
Menetkö johonkin henkilöautoliikkeeseen ostamaan raskasta kalustoa ja ihmettelemään?
Ei Gigantti ole mikään tietokonekauppa eikä pakettiromuja pitäisi ostaa muutenkaan.Kyllä Gigantissa myydään pöytätietokoneita ilman Windowsia. Esim. HP Slate 21 s100 All-in-one pöytätietokone linux-pohjaisella käyttiksellä ja full-hd näytöllä 399 gigantissa.
- siksi..
timekillerx kirjoitti:
Miksi ihmeessä ostaisin Gigantista yhtään mitään, varsinkaan tietokoneita?
Tietokoneet ostetaan tietokoneliikkeistä ja muutenkin osissa eikä noita pakettiromuja. Myös niitä läppäreitä on saatavilla tyhjänä vaikka vähemmän.
Menetkö johonkin henkilöautoliikkeeseen ostamaan raskasta kalustoa ja ihmettelemään?
Ei Gigantti ole mikään tietokonekauppa eikä pakettiromuja pitäisi ostaa muutenkaan.Jokainen kone ollut pakettikone, viimeinen Gogantista ja ollut ihan tyytyväinen. Itse kasaamalla vastaavaa ei olisi saanut sen halvemmalla ja kaikkein tehokkainta en tarvitse kun en pelaa typeriä pelejä. Pakettikoneet tehokkaimmasta päästä ovat ovat juuri sopivia useimmille käyttäjille, monille riittää vähemmän tehokkaatkin. Windows on mikä on ja seiska saattaa jäädä viimeiseksi. Täytyy jossain vaiheessa testata uusimpia Linuxeja.
siksi.. kirjoitti:
Jokainen kone ollut pakettikone, viimeinen Gogantista ja ollut ihan tyytyväinen. Itse kasaamalla vastaavaa ei olisi saanut sen halvemmalla ja kaikkein tehokkainta en tarvitse kun en pelaa typeriä pelejä. Pakettikoneet tehokkaimmasta päästä ovat ovat juuri sopivia useimmille käyttäjille, monille riittää vähemmän tehokkaatkin. Windows on mikä on ja seiska saattaa jäädä viimeiseksi. Täytyy jossain vaiheessa testata uusimpia Linuxeja.
" Itse kasaamalla vastaavaa ei olisi saanut sen halvemmalla"
Olis jos olis tilannu paskimpia mahdollisia osia Kiinasta. Jos katoin halvimpia ns. normaaleja virtalähteitä, koppia ja emoja mitä kunnon tietokoneliikkeet myy ovat nekin jo huomattavasti parempia kuin noi pakettivehkeissä olevat. Ja tottakai piirun verran kalliimpia.
" Pakettikoneet tehokkaimmasta päästä ovat ovat juuri sopivia useimmille käyttäjille, monille riittää vähemmän tehokkaatkin."
Varmasti joo, mutta miksi maksaa ylihintaa laaduttomasta tavarasta? Siis kyseessä ihan laatu, ei teho.
- Yök pakkomyynti
Voi saatana, eikö siittä nyt päästä eroon!
- silleenääs
Jotta Windows kasi,ysi,kymppi -versioo menis kaupaksi, täytyisi eka tehdä Windows 7:sta hidas ja tahmainen kuin Vista.
Myynninedistämistekniikka.- näin on
Vakoilu ajaa linuxeihin
- Mutkia matkaan
Ehhei! Ei ole joka-alustan windows vielä syksyllä valmis!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään19117966Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen903815Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu351963Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2801540Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?681522Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1621431Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1151334Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141304Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1111150- 811111