Äitien jaksaminen

Mikä saa naisen tekemään enemmän lapsia kuin jaksavat hoitaa?
166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Omasta tuttavapiiristäni olen huomannut, että ne ensimmäiset lapset ovat olleet niin helppoja, että on tuntunut hyvältä ajatukselta tehdä vielä yksi. Mutta sitten se kuopus onkin ollut koliikkivauva tai sillä on ollut paha adhd tms. ja sitten äiti on ollut jaksamisen äärirajoilla. Mutta en mä siis kovin montaa tällaistakaan perhettä tunne. Suurin osa tuntuu jaksavan ok.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hoivaviettikö? kirjoitti:

Mikä saa naisen tekemään enemmän lapsia kuin jaksavat hoitaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu