Demarit ovat vastuussa maan surkeasta työllisyystilanteesta. Sääli, että äänestäjät ovat niin tyhmiä, että uskovat vaaleista toiseen näihin "demarit pitävät huolta" -teemoihin. Filatov ja kumppanit pitävät todellisuudessa huolta lähinnä omista palkka- ym. eduistaan.
Demarit pitävät huolta työttömyydestä
työtön
5168
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
onkin oiva osoitus siitä miten työttömyyden ja työsuhteiden hoidossa on onnistuttu. Jos asioita ei oteta omiin käsiin, ei niistä kukaan muukaan huolehdi. Kunnon korpilakkoa vaan ja demaripääomanuolijat kyykkyyn. Demarit saavat työttömyydestä valtaa, sillä tehdään demarien perusperiaate tärkeäksi. Sillä asialla kuten sanoit ei ole mitään tekemistä työttömyyden hoidon kanssa
Oman käden oikeus sopimusasioissa on tuomittavaa.
Jos on erimielisyyttä voimassaolevan sopimuksen noudattamisesta, niin silloin asia pitää viedä tuomioistuimeen. Sopimuksettomassa tilassa lakko on oikea ase.
Sopimuksen muuttaminen laittomalla lakolla painostaen on väärin. Bolseviikit ja punakaarti tulee mieleen.
Pitää myös huomata, että yritykset kilpailevat keskenään tuottaakseen kuluttajille huokeita palveluja. Minusta markkinatalous, joka kyllä hoitaa sosiaaliset asiat myös, on parempi yhteiskuntajärjestelmä kuin sosialismiin perustuva.
Herätkää sossut, älkääkä tuudittautuko olemaan vain demareita, sillä kaikki puolueet ovat demokraattisia eli siis demareita. Kristilliset (krisut) mainitsevat sen jopa puolueensa nimessä.
Kun palkansaajat ovat enimmäkseen niitä kuluttajia, niin ei ole sitä ostovoimaa sitten enää, kun
palkkojen kustannuksella kilpaillaan. Narussa, on
näet aina kaksi päätä...
Globaali yrittäjien välinen kilpailu alentaa ostettavien tuotteiden hintoja.
Ymmärrätkö yrittäjien merkityksen ja yrittäjien välisen kilpailun markkinataloudessa vai oletko sosialisti?
Kilpailussa tulee raja vastaan. Kiinteät kustannukset sisältävät palkat ja
kun muusta ei voi kustannuksia laskea, pitää
irtisanoa ja siirtää tuotantoa halvempiin maihin.
Silloin syntyy työttömyyttä ja ostovoima laskee.
Bussiliikenne pitää varmaan tulevaisuudessakin
hoitaa Suomessa.