jos sota syttyy

Niin pakotetaanko ulkomailla lymyävät suomen kansalaiset palaamaan suomeen ja menemään sotiin?
251
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kuinka lienee, ei kylläkään kiinnosta.

Mielestäni ne sais tapella keskenään joilla riita ettei kansalaisten tarvitse tapella heidän puolestaan, helvettiä tuollainen ihmisten käyttäminen pelinappuloina kun jotkut kravattikaulat riitelee.

Äänestä
  • Aivan samaa mieltä. Mutta kun kyseessä on ilmeisesti ne rapparit, jotka ei usko tuomiopäivään. En usko kuin muutaman ulkomailla olevan suomalaisen tulevan suomeen taistelemaan, jos sota syttyy. No, jos kymmenissä lasketaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


uteliasss kirjoitti:

Niin pakotetaanko ulkomailla lymyävät suomen kansalaiset palaamaan suomeen ja menemään sotiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu