Moi! En tiedä mistä "osastolta" voisin kysellä joten kokeilen täältä. Tilasin miehelle joululahjaksi nhlpelipaidat.info sivustolta paidan. Sivusto vaikutti ihan oklta ja kiireessä tilasin ja maksoin paidan. Nyt rupesin miettimään kun pari viikkoa mennyt eikä spostiini ole vastattu että onkohan sivusto joku huijaus.. Kyselin siis spostilla mikä on toimitus aika kun ei sitä missään ole ilmoitettu eikä vahvistus viestissä sitä mainittu. Saakohan tässä nyt pelätä että sinne meni rahat ja mies jää ilman joululahjaa? Onko kellään kokemuksia kyseisestä sivustosta?
nhl pelipaidat
pöllökö.
711445
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
joo tässä kans kuukauden odotellut ilman mitään vastausta.. taisivat rahat mennä sinne..
Kyllä se tulee, on ihan luotettava sivusto. Itse tilasin Jetsin paidan, jonka tulemisessa kesti 1,5kk. Jotain lähetysongelmia oli silloin
Hei,
samanlainen kokemus ko. firmasta tämän joulun tienoilta. Nyt kaksi kuukautta odotellut luottokortilla maksettua tuotetta. Rikosilmoitusta vaan tekemään!
Hei!
Tilasin sivulta noin vuosi sitten pari pelipaitaa, lähetysilmoitus ei koskaan saapunut perille ja sain tuolloin ainoastaan seurantakoodin, josta seurata paketin kuljetusta. Huolestuneena ehdin jo tehdä rikosilmoituksen, kunnes reilu 2kk tilauksen jälkeen pelipaidat saapuivat perille. Joka tapauksessa, erittäin hämärä sivusto.
Sivuston ongelmana taitaa olla se, että he tilaavat paidat ja sitten lähettävät asiakkaille. Laadusta en tiedä eli en tiedä ovatko piraatteja vai oikeita.
Paidoissa on Adidaksen logo mutta ei tosiaan ole, vaan niin on feikkejä kuin Kiinassa voi ikinä valmistaa.
Se mitä nettisivuilla näet ei ole se mitä todellisuudessa saat. Oma ainakin täynnä ompeluvirheitä eikä ole valmistettu Adidaksen tehtaalla.
Kiitos tiedosta. Jätän sivuston väliin