Valehtelee parhaillaan Pressiklubilla, että Suomessa on peruskoulupakko ja sanoo olevansa rehellinen.
En olisi uskonut, että hän on noin tyhmä.
Haglundin tyhmyys
8
85
Vastaukset
- kiintiö"ministeri"
Eikös joku aikuinen voisi nyt puuttua tilanteeseen ennen kuin toi poika päästää muitakin pökäleitä lapsellisesta suustaan.
Callellahan on myös pakkovoimistelu, pakkomatematiikka, vaikka ne eivät ole pakollisia aineita alakoulusta yliopistoon kuten pakkoruotsi vielä hetken on.
Suomessa ei ole pakkoperuskoulua, vaan on oppivelvollisuus, jonka voi suorittaa ilman peruskoulua.- sielläkään
Se mikä ihmetyttää on se, että toimittaja ei osaa esittää minkäänlaista vastakysymystä kun näitä päättömiä lauotaan suustaan.
Pakkomatematiikka kuten pakkovoimistelukin ovat yleismaailmallisia oppiaineita mutta eivät koko koulutusputken ajan. - Syy!
sielläkään kirjoitti:
Se mikä ihmetyttää on se, että toimittaja ei osaa esittää minkäänlaista vastakysymystä kun näitä päättömiä lauotaan suustaan.
Pakkomatematiikka kuten pakkovoimistelukin ovat yleismaailmallisia oppiaineita mutta eivät koko koulutusputken ajan.Joku svekopäällikkö aina huutaa toimittajalle ohjeita korvanappiin. Esim. Toimittaja Susanne Päivärinta siten viime vaalien jälkeen osasi kysyä Soinilta, että " VOIKO RKP tulla mukaan teidän kanssanne hallitukseen?".!!
Mikä ihmeen "voiko"?! Miksi hän ei kysynyt, kuten kuuluu, että "PITÄISIKÖ RKP:n tulla hallitukseen?"?
Tiedätte varmaan vastauksen? Susanne ei kysynyt niin, koska Soini olisi esittänyt ilmiselvän vastakysymyksen, että "MIKSI RKP:n pitäisi aina olla hallituksessa?"!
Tottakai mikä puolue tahansa voi tulla hallitukseen! SIKSI kysymys muotoiltiin noin oudosti. - niinpä.
Lisäksi Calle-poika "unohti", että oikeastaan KAIKISSA maissa opiskellaan pakollisesti matematiikkaa ja myös voimistellaan. Mutta VAIN Suomessa opiskellaan pakolla ruotsia!
Stiller kirjoitti viisi laudaturia, mutta ei tajua huomauttaa asiasta!???
- Bonne chance
Callell on lautasellaan vähän tärkeämpiä asioita kuin suomenkielisten tuntijakoa. Calle puhuu viisi kieltä, joten hänellä on varmaan ongelma ymmärtää näiden suomenkielisten ikuinen ruikuttaminen pakosta jonka he ovat itselleen aiheuttaneet ja jonka vain he itse voivat korjata, mutta se hänelle suodaan.
- Kuules!!!
Nyt nettisveko puhuu potaskaa täysillä!
Tiedät aivan hyvin, että pakkoruotsitus ja kielietuilu on AINOA asia, joka RKP:tä kiinnostaa oikeasti. KAIKKI muu on silkkaa teatteria.
Totisesti svekoilu perustuu valehteluun.... - Sveko
Kuules!!! kirjoitti:
Nyt nettisveko puhuu potaskaa täysillä!
Tiedät aivan hyvin, että pakkoruotsitus ja kielietuilu on AINOA asia, joka RKP:tä kiinnostaa oikeasti. KAIKKI muu on silkkaa teatteria.
Totisesti svekoilu perustuu valehteluun....Ids inte prata skit!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit996592KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3666166Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei603043Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521112514Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082165- 1251804
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191663Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811340Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341315- 731237