Jouni Backman on koulutukseltaan ylioppilas

Riittääkö tämä koulutus kansanedustajalle?
371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei siellä koulutusta vaadita, vaan JÄRKEÄ.

Viime vuosina vaan sitä järkeä ei ole arkadianmäelle paljoa siunaantunut, ainakaan ministereiksi asti.

Äänestä

Olihan Mietokin eduskunnassa vaikka ei ole kuin isokokoinen vähä järkinen mölli

Äänestä

vaparisolvaaja PIA RASK on sentään musiikin maisteri eikä päässyt aikoinaan edes Savonlinnan valtuustoon vaikka miten räksytti ja räksyttää edelleen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei todella riitä! kirjoitti:

Riittääkö tämä koulutus kansanedustajalle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu