Onko minulla täitä?

Pelottaa

Olen jo kuukauden epäillyt että on täitä.... isä on tarkistanut tukan mutta ei löytänyt mitään sanoi vaan että hilsettä on. Hän löysi valkoisia pisteitä. Kun taas minä kampaan hiuksia ja käytän tervashamppoota ja pyydän saunaa. Mutta se on niin vaikeaa. He eivät vaan usko. Pää kyllä kutiaa ja paljon. Kun kampaan niin välillä tippuu ötököitä jotka ovat aika tummia mukana tulee myös mustia, harmaita ja valkeita "pisaroita". Mä tarvitsen mun vanhempien apua tähän! Miten saan ne vakuuttumaan. Mulla on kyllä pian terveystarkastus että pitäisikö kertoa terveydenhoitajalle vai ei?

2

215

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • huuuuukko

      Juu sulla on täitä. Mee ostaan tai käske vanhempias ostaan täishampoota. Ja pese petvaatteet ja pipot 60 astetta. Ite kans näytin aikoinaan purkista kun ei muuten uskonu.

    • apuatulossa

      Täitä sinulla on! Meillä oli viime syksynä ja kutina oli kova. Pienet täin munat näyttää hilseelle mutta eivät ole sitä. Täit lisääntyy nopeasti ja paljon. Täishampoopaketissa on täi kampa johon täit jää kiinni ku kampaileee sillä samoin siellä on ohjeet miten pitää toimia. Pidä ainakin nyt tukka kiinni koulussa jos siis pitkä tukka, nii täit ei tartu kavereihin. Niin ja täitä on varmasti muillakin sinun luokkaansa eikä ainoastaan sinulla. Kannattaa kuitenkin hoitaa asia pois päiväjärjesyksestä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      144
      3641
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      72
      2206
    3. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      64
      1938
    4. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      97
      1911
    5. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      1869
    6. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      9
      1714
    7. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      17
      1581
    8. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      79
      1564
    9. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      11
      1370
    10. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      125
      1353
    Aihe