On järkyttävää huomata että puolet kirjoittajista on avohoidossa ja puolella on lääkitys pahasti pielessä.Kukaan ei tunnu tajuavan sitä seikkaa että kaikki ME olemme työntekijöitä.Minkä eteen johtajat saavat osinkonsa,tekemällä töitä.Minkä eteen työntekijät saavat palkkaa,tekemällä töitä.Tässä muutama TOSISEIKKA teille kaikkitietäville kirjoittajille.
Lopuksi vielä haluan sanoa että ahnella on paskainen loppu.Tämä pätee niin johtajiin kuin työntekijöihinkin.Rauhallista joulun odotusta teille kaikille.Ratikkaraimo
Lopuksi vielä haluan sanoa että ahnella on paskainen loppu.Tämä pätee niin johtajiin kuin työntekijöihinkin.Rauhallista joulun odotusta teille kaikille.Ratikkaraimo
Vastaukset 2
Vanhimmat
Keskustelu perustuu pitkälle tiedoitusvälineiden antamaan mielikuvaan lakon syistä ja varsinkin tuo Alma media muokkaa kaiken muottiinsa sopivaksi.Raivostuttavinta ovat sellaiset ennakoivat uutiset,kuten Demarin" HKL ei mene lakkoon".Kuka siitäkin nyt oikein päättää, kuljettajat vai KTV,joka on keskittynyt ajamaan lähinnä jotain perhepäivähoitajien puurokorvauksia.
kyllä meitä ymmärtäjiäkin onneksi vielä löytyy ja kun pistetään työntekijät jatkuvasti vaan ahtaammalle, niin pakko siihen on jo jotenkin reagoida.