Persut on nyt unohdettu, heistä ei enää vaaraa ja media myllytyksen kärki käännetty uudelleen kohti keskustaa, todellista roskajournalismia !
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1418708734581.html
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1418708734581.html
Vastaukset 10
Vanhimmat
Sopimuksessa hahmotellaan yhteistyötä paitsi keskustan ja Yhtenäisen Venäjän, myös Suomen ja koko EU:n sekä venäjän Välillä. Yhteisiksi tavoitteiksi määriteltiin muun muassa maiden poliittisten, taloudellisten ja kulttuuristen suhteiden tiivistäminen.
arkistoista kaivettu kaikki Keskustaan viittaava ja se uutisoidaan sopivasti irtolaudoilla höystettynä koko mediaketjun läpi..
Persut voisivat olla kateellisiakin. Hukkaan meni populistinen autoveroheittonsakin, kun yksikään asiamedia ei siihen tarttunut.
irtiottoja näemme vielä.
Tuohan ihaN HYVÄ SOPIMUSLUONNNOS.
Tuommoisen kun olisi tehnyt kaikki Suomen puolueet ja lisäksi eu olisi Ukrainan kriisi jäänyt toteumatta.
minustakin.
Eipäs vain julkaista sitä Kokoomuksen tekemää sisarpuolueiden kanssakäynti sopimuspaperia.
Eikä mitään siihen liittyvää. JA SIITÄ ON TAKUULLA TIETOA LEHDISTÖSSÄKIN.
Eli vaalipaskominen kepun niskaan on alkanut.
Nyt pitäis Kokoomuksen pudota vielä persujen ja demareiden taa, niin sitten tämä menis mielenkiintoiseksi.
KOKDEMUT näkyy hallitsevan medioita, joten vaikeaahan se on päästä oikean totuuden esille. Eli aivan kuin Venäjällä. Demarithan on perustetukin Suomen Venäjäpuolueeksi jo alunperinkin.
Muistelkaapa vain taaksepäin, kuka sai jutella vaikka Kiinan Keisarin kansssa, ja sen ei pitäisi kulua kansalaisille ollenkaan. Venäjän palveluksessakin Lipponen oli julkisesti. Niin ja saikin sitten ihan 5%:n äänisaaliin.
Entäs silloin, kun kaikki hyvä tuli vain idästä, ja sitä mainostettiin oikein työläisten paratiisina... Niin kunnes kaatui, ja kokkarit otti sielläkin vallan..
Tosin ensin entiset varastivat valtion varannot. Eli kokdemu meininkiä sielläkin on ollut ja jatkossakin. Mikä muu se tuollainen oligakkijärjestelmä on kuin vastaava mitä meilläkin demarit ja kokkarit harjoittavat.
Voi Sipilä parkaa mitä joutuu vielä kestämään, ennenkuin vaali-ilta on käsillä. Sipilää lyödään oikealta ja vasemmalta, ja astaloina käytetään milloin mitäkin tyhjänpäiväistä asiaa, ja tietenkin Väyrystäkin välillä.
Kaivaisivat vain omia tunkioitaan, sillä sieltä löytyis paljon helpommalla...
Kyseessä on saastaisen Stubbin lokakampanjasta.
hiljaa,,,,,,,
Valehtelu siivitti tuppeen sahattujen lautakasojen etsinnän. Politiikka on rumaa peliä varsinkin silloin kun kannatus on hiipunut.