Me -> 2000 prof

elikä onnistuukos ladata suoraan Me:n päälle tuo 2000 pro vaiko sittenkin puhtaalle levylle?
4377
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Onnistuu. Itse olen tehnyt tuon monesti. Anna koneen muuttaa se fat ntfs : ksi. Kaikki ohjelmat kyllä pelaa. Hae service Pack 4 heti sille 2000:lle , samaten hae viimeisimmät päivitykset emolevyn piirisarjoille, itselläni lakkas usb-hiiri toimimasta , kun se ei tukenut sitä. Asennus kyllä ilmoittaa sitten mitkä ovat epäyhteensopivia asennuksen kannalta. Hae kuitenkin noi päivitykset valmiiksi, muista kuitenkin kieli elikkä suomen kieliseen 2000:n suomenkielinen service pack ja niin edellen. Kiinnostavaa asennusta ;-). Tietenkin asennus suoraan puhtaalle levylle on suositeltavampaa , mutta tämäkin onnistuu, ohjelmahan ilmoittaa aluksi että asennetaanko tyhjälle levylle vai niinkuin suosittelee päivitetäänkö järjestelmä

tv Ilkka

Äänestä

tais onnistua (näin muistelen), kokeilemalla se varmistuu, mitäs siinä menettää. Herjaa kyllä heti jos ei onnistu.

Äänestä

voin sanoa, että tällaiset käyttispäivitysjutut ovat kyllä melko "susijuttuja". Yleensä niistä ei seuraa kun murheita vaan.

Äänestä

Jos ME on toiminut hyvin, niin miksi vaihtaa 2000:een, jossei tarvitse suojattuja käyttäjätilejä ja vakaampaa järjestelmää? Muuten 2000 ja NT ovat parempia kuin Me tai 9x, mutta ovat paljon hitaampia käynnistymään. Itse suosittelisin XP:tä, riippuu koneesi tehosta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


einari kirjoitti:

elikä onnistuukos ladata suoraan Me:n päälle tuo 2000 pro vaiko sittenkin puhtaalle levylle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu