Myytävänä vuoden ikäinen amelanistinen viljakäärme uros. Kaikinpuolin terve ja käsikesy. Käärmyli Oulussa, tuonti Helsinkiin mahdollista. Hinta 90 euroa.
Myytävänä viljakäärme
12
2369
Vastaukset
- nacci
kiinnostunut olisin ostamaan kaveriksi omalleni, mutta onkohan mahdollista entisen sukupuolta määrittää? Jos ei, sitten annetaan koko asian olla. :)
- corn
Kyllä aikuisen sukupuolen pystyy usein aika hyvin määrittelemään. Jos lähelläsi asuu kokeneita käärmeharrastajia, pyydä heitä vierailemaan luonasi katsomaan sukupuoli. Käärmeen voi esim. sondata, tai oikein kokemnut viljisharrastaja näkee pelkästään hännänpituutta ja muotoa katsomalla määritellä yleensä sukupuolen.
- minna
olisiko myytävänä myös terrrariota mukaan?
- corn
Hei! Voin antaa sille mukaan ns. smart boksin, jossa käärme elelee vielä useamman kuukauden. Ehdit etsiä sille sopivan terraarion. Käärme tosiaan on terve ja kaunis, syö hyvin jne.
Jätä vaikka yhteystietosi, niin voit tulla tänään tai huomenna käärmettä katsomaan. :)
- nacci
pelkäänpä tosiaan pahoin, ettei täällä päin kasvattajia asustele. Oulussa ehkä lähin. Mutta nooh..
- Kiinnostunut..
Mitäs värejä tämä vuotinen poika kantaa perimässään.. eli vanhempien värit, mahd. resessiiviset geenit..hinta on kyllä aika julma mut..jos oikeet taustat on ni mikäs ettei..
- corn
Hei, en tällä erää muista mitä resessiivisiä geenejä tämä yksilö kantaa, lemmikkinä on ollut ja lähinnä lemmikiksi ajattelin sen myydä. Minulla on kuitenkin jossain lapulla geenitiedot ja muistaakeni myös vanhempien värit ylhäällä, käärmeen oston yhteydessä, niin kunhan se löytyy, informoin täällä asiasta. Ellei sitten käärme ole ehtinyt löytää kotia siihen mennessä. :)
Kyllä tuo hinta tänne pohjoisen hintatasoon on ihan ok, esim. normaalin värinen viljakäärmeen poikanen maksaa erässä eläinkaupassa 95 euroa, eli tuo yhdeksänkymppiä vuotisesta pojasta ei ole lainkaan paha.. :) - kiinostunut
corn kirjoitti:
Hei, en tällä erää muista mitä resessiivisiä geenejä tämä yksilö kantaa, lemmikkinä on ollut ja lähinnä lemmikiksi ajattelin sen myydä. Minulla on kuitenkin jossain lapulla geenitiedot ja muistaakeni myös vanhempien värit ylhäällä, käärmeen oston yhteydessä, niin kunhan se löytyy, informoin täällä asiasta. Ellei sitten käärme ole ehtinyt löytää kotia siihen mennessä. :)
Kyllä tuo hinta tänne pohjoisen hintatasoon on ihan ok, esim. normaalin värinen viljakäärmeen poikanen maksaa erässä eläinkaupassa 95 euroa, eli tuo yhdeksänkymppiä vuotisesta pojasta ei ole lainkaan paha.. :)Hinta on pieni jos vertaa eläinkaupan hintoihin ;) itse kansvatan moisia ja ostan yleensä suoraa kasvattajilta uudet eläimet..siksi huokailin hintaa..kasvattajalta kun saa huom. halvemmalla ;)
ps.. itsekin Oulusta
- corn
Viljakäärme etsii edelleen hyvää kotia! Terraariota ei mukaan, mutta voin antaa väliaikaisen asumuksen. Terve poika, syö hyvällä ruokahalulla. :)
Tarvittaessa voin antaa myös parin ruokintakerran sapuskat mukaan. Ja uudelle käärmenostajalle myös kirjalliset hoito-ohjeet. Kuvia sähköpostitse. - Toni
miten tuo noin kallis on kun poikasetkin ovat halvempia?
- corn
Ihan kohtuuhintainen käärme. Viljakäärmeillä myös värimuodot maksaa, eli harvinaisemman värinen pieni poikanenkin saattaa olla pitkälle yli 100 euron. Nuori, terve ja kaikinpuolin toimiva käärme on takuulla hintansa väärti. Totta on, että jotkut myyvät viljakäärmeen jopa parilla kympillä ja olenpa ilmaiseksikin nähnyt annettavan. Tämä on minun pyyntöni.
- poppi
hei haluaisin ostaa käärmeen. tarjoan hinnaksi 90euroa,onko se kesy eikä pure paljon.Tarjoan sille hyvän kodin.Vastaisitko viestiini mahdollisimman pian.Kiitos.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m834439Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1013850Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363519- 513180
- 412671
Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182529Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest222352- 232046
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami151762Jussi "Mestari" Halal-ahon sotilasarvo?
Minä vuonna Jussille myönnettiin sotilasansiomitali? Vai myönnettiinkö Jussille sotilasansiomitalia lainkaan?351715