kusee liian pahasti... maalejahan on tehty melkee yhtä paljo ku harkimon hintit mut omissa soinu ennemän ku pelicansilla!!! siis puolustjakaartin vois pistää melkein kokonaa uusiks, ei pele ja langkow joukuetta yksin pystyssä pidä (etenki esim. levokarin vois jättää heti pois...) joku samalla linjalla????
Ässien puolustus
:(>
14676
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Sieltä on tulossa puolustukseen semmonen tekijä Kanadasta että kaikki Levokarit ja Heinot saa heittää vittuun saman tien. Joel Theriault on miehen nimi ja se on Ässäin puolustuksen liideri ens viikosta alkaen.
semmonen tekijä ... muahahhahahah... en oikeen jaksa uskoa enään äsiien uuteen "nousuun"
Ässien pulustustuksessa on Suomi-sarjaan kuuluvia pelaajia, kuten Pauli Levokari, Marko Toivonen, Atte Pentikäinen, Aki Heino!
Miten Ässiin voi tulla vielä ulkomaalainen, siellähän on jo neljä, vai lähteekö joku nelikosta Langkow, Sorokins, Williams ja Classen pois? Langkow ei, Sorokins joukkueen ykköspakki ei lähde, Williams ei lähde varmasti - ei jää muuta vaihtoehtoa kuin, että Classen lähtee!
onko tää tieto?
eikös se oo tai oo ollu enemmän ku 4 se ulkomaalais paikat
Kiintiö pudotettiin viidestä neljään viime kauden jälkeen!
taidat puhu jostain vallan eri lajista.. Julma marko ja atte pentikäinen ovat pelanneet loistavasti
NIIN SIELLÄ SOISI ROCK AND ROLL. ÄSSÄT-HIFK 8-6
HIFK-ÄSSÄT 2-3. ÄSSÄT-JOKERIT 11 - 4. JOKERIT-ÄSSÄT 2 - 10. LUKKO-ÄSSÄT 4 - 2. ÄSSÄT-LUKKO 3 - 0.
MUISTAAKO KUKAAN TÄTÄ PELURIA
EI MUISTA
oon samoilla linjoilla sun kanssas.se on ihan luokatonta se puolustus.on se sääli. ne pääsis paljon korkeemmalle taulukossa ja pääsis tosissaan haastamaan rahaseuroja jos omissa ei sois nii hemmetisti.maaleja ne osaa tehdä paremmin kuin hyvin, mut puolustus kusee ja pahasti.ne kyl sais tehdä ihan kokonaa uuden puolustuskaartin!!tulis tuloksii, tai huonompaa suuntaa ei ainakaa enää voida mennä.
eiks ässillä oo kautta aikain ollu paras puolustus
ja perinteitä...