Toivottavasti HKL ja muita mukaan

Palkansaajat on toiminnan aika, ja kun lakko joskus loppuu on loisten hävitys aika.
1211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ja olisi myös aika vaihtaa silmälasit sata vuotta uudempiin laseihin.

Palkansaajien laajamittainen laiton lakkoilu on aivan pöyristyttävää. Tämmöisillä laittomilla lakoilla romutetaan koko työehtosopimusjärjestelmä. Olisiko parempi sellainen villi kauko-itä Kiinan malliin. Ei mitään yleisiä sopimuksia, jokainen palkansaaja tekee henkilökohtaisen sopimuksen jos sitäkään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Buster kirjoitti:

Palkansaajat on toiminnan aika, ja kun lakko joskus loppuu on loisten hävitys aika.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu