Joskus pitkästi yli 60v sitten oli nuoripari onnensa huipulla saadessaan perheeseen pienen piltin kapaloon käärittynä. Uskon perheessä valinneen suuren onnen saada esikoinen ja poikalapsi. Miten sittten kehitys kulkikaan vuosien varrella eteenpäin, ainakin ilo ja onni joskus taas rasavillien pikkupoikien leikit huolestuttivat vanhempia.
Tänään sitten juhlitaan palstan syntymäpäivää viettävää, joka niin sopivalla tavalla antaa runon suonen sykkiä ja pännän piirtää kaikenmuotoisia tuotoksia meidän iloksemme tai sitten ne nostattavat hikeä pintaan.
Kaunis serenadi on kohdallaan:
https://www.youtube.com/watch?v=qSn4j7UwQyo
Onnea H.
Syntymäpäivä onnitteluja !
saunottaja
5
401
Vastaukset
- saunottaja
jk. Päivää ennen lensi parhaat onnittelut palstan vakikirjoittaja H.lle. Siis 21.12 on juhlapäivä ! Tarkistin profiilista.
- älä kiiruhda
Huomennahan se vasta täyttää..
- Yes !
Ihmisistä käytetään HÄN pronominia. Eläimistä se, joten muista eroavaisuus.
Oma veljeni oli pesueen 4. lapsi mutta aina hän on ollut perheen ykkönen kohdeltu erikoisasemassa, siis esikoispoikana. Tavallaan näin.
- virhe tuli
Eikä ollut ees esikoinen vaan toka.
- NiinINiinIhmeellistä
Onnea CU!
Valo loistaa elon teillenne.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1677457
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k264228- 503838
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi1513235- 512986
- 492599
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262376Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen2732059Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle
IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt552015- 291916