oululaiset auton ratissa

ookko nää oolusta, ossaakko nää ajjaa autoa.hieman tulee mieleen että siellä etelänpuolessa ajetaan kirjastokortilla, sen verran tuo liikenne siellä tökkii.tulkaahan pojat katsomaan tänne merilappiin miten auton rattia veivataan.
7103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kyllä on hyvä ajaa Oulussa! 200 km/h menee niin isät, äidit kuin imeväisetkin! Ei kaasujalkaa säästellä! Säässä kuin säässä! Antaa mennä vaan! Nössöt säästä kaasujalkaa! Dementoituneet vanhukset joutaa kuollakin!

Äänestä
  • Oulussa körötellään puskuri puskurissa 70km/h motaria.

    Sitä se teettää kun on juntti.

    Originaaleilla oululaisilla ei ole edes autoa, niillä on itsetunto kohdallaan.

    Mitä sanot Late Oulun lestoista? Onko Merilapissa lestoja pummaamassa lapsietuuksia?

    Äänestä

nuoret kaaharit joutaa hautausmaalle mullan alle
Montakohan ehtii vielä bemarikuskia kuolla ennen vuoden vaihdetta?

Äänestä

Oulussa reilun vuoden asuneena en edelleenkään voi kun ihmetellä mistä ihmeestä nämä paikalliset on korttinsa voittaneet? Eikö autokoulut opeta yksinkertaisimpia perusjuttuja ja eikö paikalliset katsastusmiehet vaadi niiden osaamista kuljettajatutkintoa vastaanottaessaan? Käykääpä huvikseen ajamassa vaikka Turussa, ei muuten tarvi päästellä ärräpäitä!

Äänestä
  • Nämä kenestä puhut eivät ole oululaisia, vaan jostakin Lapista, Kainuusta ja Seinäjoelta yms.

    Äänestä

no nheän kuvittelee, että on kauhean varakkaita ku ovat ostaneet auton velaksi ja sitten leuhotetaan kun ei raukoilla oo muuta ku tyhjät housut ja tuulenhuuhtoma perrse.

Äänestä

Ei kai se pöljä auto kolareita aiheuta vaan ajotaidottomat kuskit jotka ajavat pohjaalaisella ninä minä junttiasenteella.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


late lapista kirjoitti:

ookko nää oolusta, ossaakko nää ajjaa autoa.hieman tulee mieleen että siellä etelänpuolessa ajetaan kirjastokortilla, sen verran tuo liikenne siellä tökkii.tulkaahan pojat katsomaan tänne merilappiin miten auton rattia veivataan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu