oikeasti nyt,

onko kukaan näin herkkänahkainen kuin minä, kaikki asiat minä pillitän, ainakin tuntuu siltä, olen nainen ja kysymys suunnattu naisille, mutta toivon, että vastaatte kuiteskin aika kiltisti, älä lyö loukattua, naiset pystyvät ilkeämpini loukkauksiin kuitenkin kuin miehet, anteeksi kaikki kirjoitus virheet yritin korjata, mutta varmasti tullut jo paljon lisää, liian nopea kirjoittaja,.,,
9160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Olen hyvin herkkä myös! Liikutun usein esim. iltasanomien juttuja lukiessani ja telkkua katsellessani, mutta sehän vain kertoo että olen sydämellinen ja empaattinen ihminen :) olen muutenkin hyvin tunteellinen...

Äänestä

Tuskin kukaan on noin herkkänahkainen. Sulla on jotain hormonivaihteluja varmaan. Kunnon seksi minun kanssani parantaisi tämänkin. Mieheltä tämä.

Äänestä
  • jod olisit hän, varmadti auttaisi,,

    Äänestä

  • hitt,o kirjoitti:

    jod olisit hän, varmadti auttaisi,,

    ja taas kirjoitusvirheitä, anteeksi, se konjakki,tai liian nopeakirjoitustahti,,

    Äänestä

samoin minäkin pillitän iltasanomien ikävistä uutisista, mutta nyt tuntuu jo, että ei ihminen voi olla näin herkkä, paitsi nauran myös kaikesta ihanista jutuista, aika herkästi, minua ei edes työkaverit tunne, kuinka herkkä olen, mutta en voi kertoa, miksi eivät tunne,päällepäin moni luulee, että olen kova luu, mutta nyt yksi mies näki jostain syystä minun sisimpääni, eikä ollut edes oma mies, joka ei edes näe kissaa koirassta,,,aika sekavaa tekstiä, mutta harvoin otan, nyt maistellut erittäin hyvää konjakkia, joka ei varmaan joka naisen juomaan kuulu, mutta hyvää on, tulisiko se yksi mies maistelemaan minun kanssani, anteeksi en jaksa korjata virheitäni, niitä nyt paljon, kun olen ottanut,,

Äänestä

En itkeskele kovin herkästi, mutta söpöinen viesti omalta kaivatulta meinasi vääntää hanat päälle tänään. Mulla menee sen sijaan vatsa helposti sekaisin stressin jännityksen tai sydänsurujen vuoksi.

Äänestä
  • Koitin piristää sinua käymällä kampaajalla ja värjäsin hiukseni vähän tummaa näet sit jokunen kerta.

    Äänestä

minä itkeskelen herkästi, mutta nuo vatsa vaivat ovat myös tuttuja, lääkäri totesi, että stressimaha minulle,,

Äänestä
  • Konjakki on hyvää mutta voi sitten niitä vatsavaivoja huomenna olla myös : (

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hitt,o kirjoitti:

onko kukaan näin herkkänahkainen kuin minä, kaikki asiat minä pillitän, ainakin tuntuu siltä, olen nainen ja kysymys suunnattu naisille, mutta toivon, että vastaatte kuiteskin aika kiltisti, älä lyö loukattua, naiset pystyvät ilkeämpini loukkauksiin kuitenkin kuin miehet, anteeksi kaikki kirjoitus virheet yritin korjata, mutta varmasti tullut jo paljon lisää, liian nopea kirjoittaja,.,,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu