Sensuuri iski jälleen

Oli taas ylläpidon mielestä liian tulenarka aihe, kun poistivat perjantain Lieksan abc:llä tapahtuneen mamujen tappelusta aloitetun keskustelun.
Ei uskoisi että ollaan suomessa.
Salailulla, sensuroinnilla ja asioiden vääristelyllä ei kyllä saada kuin vahinkoa aikaiseksi. Menee luottamus koko yhteiskunnan toimintaan.
16294
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

laita uudestaan, mitä tapahtunut?

Äänestä

Yksi samanlainen aloitus aiheesta riittää! Tämä on jo ainakin kolmas.

Äänestä

Vai on sulle herjoja heitelty. Voi hitto, ite olet täällä pitämässä ainaista mainoskampasjaasi ja pidät tätä sivustoa omanasi twitter sivustona. Kiitä onneasi,(ylläpitoa) ettei ole pois potkittu jo aikoja sitten.

Äänestä

Eipä aiempi aloitus näkynyt välillä ?

Äänestä
  • Se olikin tehty jo klo 11:02 ja oli aika kaukana, kun aloitus ei ollut kiinnostanut.

    Äänestä

  • pitää kelailla kirjoitti:

    Se olikin tehty jo klo 11:02 ja oli aika kaukana, kun aloitus ei ollut kiinnostanut.

    Markkua voi haukkua vapaasti tällä palstalla jne...Mutta annas olla kun on MAMUjen rettelöistä kyse, niin on jopa POLIISILLA suu supussa!?! Lieksalainen nuori jos tekee ns. kolttosia tai pientä painia, niin jopa on miliisit "perse olalla" ja juttu seuraavan päivän lehdessä..Mutta mustat tuliaiset saa olla kuin "piispa pappilassa" Lieksan kaupungin, poliisiviranomaisten sekä valtion SUOJELUKSESSA..Kiitos vaan ja.....

    Äänestä

Joo,ihmiset luulee että suomi on vapaa maa sanoa oman näkemyksen asioista.Iltasanomat sensuroi,osin Iltalehti.Pohjolan Sanomiin kerran testasin kirjoittaa vastineen Stubbia käsitelleeseen juttuun(aivan asiallisia sellaisia)myönteinen meni läpi,vastainen ei.Siinä se meidän sananvapaus PS.ei niitä ulkomaalaisia kannata tänne ylinmäärin rahdata.

Äänestä

Olikohan tuo mähkön heikkiläntiellä tapahtunut rollaattorilla kulkevan vanhuksen yliajokin mamujen aiheuttama? Kuka tietää?

Äänestä
  • Tiedän koska olin sitemmin liikennetä ohjaamassa ihan perus lieksalainen harmaan samaran kuljettaja
    ambulanssi oli vienyt uhrin jo pois mutta saaneeni selvityksen vuoksi poliisien paikalle tulo kesti lähes tunnin ja puoli tuntia minäkin ohjasin liikennettä

    Äänestä

Ei sitä ainakaan lehdessä sanottu minkä värinen kuski oli kyseessä? Tavallaan sanotaan onko kuski paikallinen?

Äänestä

Nyt hyssytellään, hyssssss, hyyyyyysssssssssssss!

Mitä siellä ABC:llä oikein on tapahtunut?

Äänestä

Tuolla ylempänä on linkki Karjaisen sivulle, siinä kerrotaan.

Äänestä

No, toivottavasti paikalliset kantalieksalsiet ei ole jäänyt alakynteen!

Äänestä

Siellä on vissiin vanhemmat somalit piessyt alaikäisiä suomalaisia kuin vierasta sikaa.

Äänestä

No tuostahan on tietty joitakin seurauksia, eli vuoroin vieraissa? Voi olla että jossain veiheessa somalit joutuu absilla syömään bensakuponkinsa, sikäli kun tunnen lieksalaista mentaliteettiä!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Sananvapaus kirjoitti:

Oli taas ylläpidon mielestä liian tulenarka aihe, kun poistivat perjantain Lieksan abc:llä tapahtuneen mamujen tappelusta aloitetun keskustelun.
Ei uskoisi että ollaan suomessa.
Salailulla, sensuroinnilla ja asioiden vääristelyllä ei kyllä saada kuin vahinkoa aikaiseksi. Menee luottamus koko yhteiskunnan toimintaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu