Vietämme hienointa aikaa

Joulu on taas, joulu on taas, kattila täynnä paskoo!
493
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Nyt sitä saa, nyt sitä saa, jokkainen vähän maistoo!

Äänestä
  • Kiittäkäämme herraa ja imekäämme €uron haltijan värkkiä.

    Äänestä

HEI ! Vähän positiivisempaa meninkiä. PYYDÄN ! Nyt on jo Joulukin ovella ja kaikilla hyvä mieli, älkää pilatko sitä.

ps. kaupungin johto / hallinto ja luottamustoimissa olevat henkilöt ovat syvältä kannikasta. Kannikkareijän ritari ässät.

Äänestä
  • Negatiivisempaa pitää jouluna olla. Paskaista Joulua vaan kaikille koko ihmiskunnan märehtijöille! Perinteiset kakkalaatikot uuniin ja syömään sitä limaista torttua. Oksennusta vähän sianpuolikkaan päälle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Joulupukkipeku11 kirjoitti:

Joulu on taas, joulu on taas, kattila täynnä paskoo!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu