Mistä rohkeutta lähestymiseen

mikäli puheyhteys aukeaisi, niin se olisi jatkossa helppoa. Kuulostaa tyhmältä, mutta miten toinen ihminen voi laukaista pakokauhun, vaikka fantasioi hänestä kokoajan?
10230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

varmaan tosi pelottava ihminen se toinen.

Äänestä

kirjota sil maili

Äänestä

Miten olis tekstari?

Äänestä

E mail. Siitä se lähtee ja kas kummaa huomaat pikkuhiljaa kuinka pakokauhu vähenee.

Äänestä

Pelkkä hälärikin meidän kohdalla riittäisi, jos olet hän. Onhan meillä jo jotain pientä yhteydenottoa yritettykin:) Hälärin huomattuani, soittaisin varmasti takaisin ja siitä se sitten lähtisi.

Äänestä
  • Ei häläriä. Siitä voi vaan tulkita, että on painanut numeroa vahingossa. Ei välttämättä soita takaisin... Mielummin kunnon soitto tai tekstari.

    Äänestä

Kyllä se itsekseen lähtee, kun ei liikaa mieti. Se on pahinta, jos alkaa jo vuorosanoja miettiin, kun ei se tilanne yleensä mene itselaatiman käsikirjoituksen mukaan :) Silleen elää vain tilanteessa ja heittää vaikka säästä jotain jutunaihetta, jos ei muuta sujuvasti siinä keksi. Kunhan vain saa puheenaihetta. Ja jos se toinenkin tosissaan välittää, niin sillä puheenaiheella ei ole mitään väliä, kunhan hän saa vain jutella juuri sinun kanssasi ;) Rennosti vain!

Äänestä
  • Byllerö kirjoitat ainakin kolmella eri nimimerkillä. Hähäää kiinni jäit.

    Äänestä

  • byl byl byl kirjoitti:

    Byllerö kirjoitat ainakin kolmella eri nimimerkillä. Hähäää kiinni jäit.

    No en kyllä kirjoita. Käypä tutkimuksissa vainoharhaisuuden vuoksi. Minusta tuo on aika uskomatonta. Ja sitten yleensäkin olla niin kateellisia kahden ihmisen tulevalle onnelle. Ai että nautin tilanteesta, kun voin liikkua rakkaani kanssa teidän nokkanne edessä. Niin, että minä kuulun hänelle, enkä antautunut yhdellekään kusipäälle. Jäivät haavojaan nuoleskelemaan. Voi voi.

    Äänestä

vaikka niin että, lähetä tekstari tai laita hänel viesti fb:n kautta

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mistä saisin sitä kirjoitti:

mikäli puheyhteys aukeaisi, niin se olisi jatkossa helppoa. Kuulostaa tyhmältä, mutta miten toinen ihminen voi laukaista pakokauhun, vaikka fantasioi hänestä kokoajan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu