Kuinka monilla on ollut tapana

jouluaattona lähteä baariin?
6179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

mutta joulupäivänä/tapaninpäivänä voisi poiketa ;)

Äänestä

Ei ole ollut eikä tule olemaan.

Äänestä

Englantilainen tapa.

Äänestä

Parikymppisenä oli tapana. Sai leikkiä pukkia ja jaella nahkatulppaania. :)

Äänestä

En muutenkaan tykkää baareista, vielä vähemmän liitän baareilun jouluun.

Äänestä

Tottakai, helppo pilu jouluisin

Äänestä

Kommentoi aloitusta


1:27 kirjoitti:

jouluaattona lähteä baariin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu