Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Alle 20-vuotiaden MM-kisat

Jääkiekon nuorten mm-kisat alkavat Kanadassa joulun pyhinä. Pohjois-Amerikassahan nämä ovat ne merkittävimmät kisat heti aikuisten olympialaisten jälkeen, kun näkevät huippulupauksia kaukaloissa ja heidän otteitaan.

Tänä vuonna erityisesti kerää todella suuren mediahuomion, kun todellinen superlupaus (ei, se ei ole Teppo) McTaavetti nähdään kisoissa. Toinen huomiota herättävä on Eichel. McTaavetinhan sanotaan olevan parempi prospekti kuin Crosby oli. Jopa melkein Lemieuxin tasoa.
10153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Alle 20 kuulostaa hyvältä. Ketkö on söpöimmät kundit joita kannattaa seurata silmä kovana?

Äänestä

Eikös siinä ole Gilbsuttimella aivan tarpeeksi seuraamista, kun pällistelet lähietäisyydeltä Jonnen peräreiän supistelua?

Äänestä
  • Mitä sinä sotket kärsääsi joka asiaan? keskity juomaan halpaa rapakaljaasi. Ja minä keskityn omiin mielenkiintoihin.

    Äänestä

Heh, onpas Gilbsu äreällä tuulella. Mutta takaisin asiaan: onkos -Lumiukko sitä mieltä, että junnujen kisoista löytyy jotain hyvää betsattavaa? Kyöstihän ei edes ollut tietoinen, että tämmöttiset kisat alkavat, joten hän tyytyy peesaamaan muiden vihjeitä, jos ne vaikuttavat asiallisilta.

Äänestä

Bärkkele soikoon, -Lumiukko päätti suoristaa hieman ruotoa tuossa puolen päivän maissa, mutta heräsikin vasta nyt. Painajaisia tuli nähtyä, nestevajausta ja jstain syystä kaamea päänsärky jskyttää ohimossa (ei päihteistä johtuvaa,, sillä niitä ei ole otettu moneen viikkoon). Jäi näköjään tämän päivän brittifutikset sitten väliin.

Alle parikymppisten kisoissa on tänään muutama mielenkiintoinen ottelu:

USA - Saksa tähän voisi ajatella jotakin alle-vetoa, sillä USA:lla on heti huomenna päiväpeli Suomen yllättänyttä Slovakiaa vastaan, joten kaasua varmasti otetaan jossain vaiheessa pois pedaalilta eikä tintata täyttä tehoa loppuun asti

Tanska pistänee tsekit koville hei!

Äänestä

Hyvä tipsi, siis tuo USA pelin vähämaalisuus. Laitoin tulosvetoon 12-1 kylläkin vaan eurolla ja USA.lle.

Äänestä
  • -Lumiukko ei usko Saksan tekevän maaliakaan USA:ta vastaan.

    Äänestä

4-0 kahden erän jälkeen. -Lumiukko huitaisi sisuksiin alle 6.5 (2,95) ja alle 7.5 (1,96). Toivottavasti USA tekee enintään kaksi maalia vikassa erässä hei!

Vancouverin (money line 2,33) johto voisi myös pitää loppuun asti, niin rekkakin menisi oikein hei!

Äänestä
  • No pitihän sen rekan sitten mennä kusemaan Vancouveriin! Taisi olla neljäs tai viides kerta peräkkäin, kun jatkoajalla oleva ottelu päättyy -Lumiukkoa vastaan usean kohteen vedossa. Voisi alkaa jo tuuri pikku hiljaa kääntymään hei!

    Äänestä

  • -Schumiukko kirjoitti:

    No pitihän sen rekan sitten mennä kusemaan Vancouveriin! Taisi olla neljäs tai viides kerta peräkkäin, kun jatkoajalla oleva ottelu päättyy -Lumiukkoa vastaan usean kohteen vedossa. Voisi alkaa jo tuuri pikku hiljaa kääntymään hei!

    Alle-vedot kuitenkin oikein, joten mukavaa tiliä tuli hei!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


-Lumiukko kirjoitti:

Jääkiekon nuorten mm-kisat alkavat Kanadassa joulun pyhinä. Pohjois-Amerikassahan nämä ovat ne merkittävimmät kisat heti aikuisten olympialaisten jälkeen, kun näkevät huippulupauksia kaukaloissa ja heidän otteitaan.

Tänä vuonna erityisesti kerää todella suuren mediahuomion, kun todellinen superlupaus (ei, se ei ole Teppo) McTaavetti nähdään kisoissa. Toinen huomiota herättävä on Eichel. McTaavetinhan sanotaan olevan parempi prospekti kuin Crosby oli. Jopa melkein Lemieuxin tasoa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu