JUSSILAN LOMAMÖKIT OY

huhhu

Vuokrasimme viikonlopuksi mökin. Pitkän 3,5h ajomatkan jälkeen saavuimme perille klo 23. Menimme saunaan ja nauttimaan 37 asteiseen altaaseen jonka jälkeen nukkumaan. Aamulla 8lta porealtaamme oli viilennyt ja soitin avaintenluovuttajalle ja pyysin nätisti josko hän voisi tulla käymään ja vähän auttamaan meitä. Moneen tuntiin ei näkynyt. Soitin uudestaan ja pyysin nätisti josko joku jo voisi tulla että allas ehtisi sitten myös lämpenemään edes illaksi. Taas luvattiin. Ja taas meni tunteja. kolmannella kerralla soitin jo vähän ärsyyntyneenä että tuleeko sitä apua vai ei. Joku mies saapui paikalle katsomaan allasta jonka lämpötila oli tuolloin 28 astetta. Katsottuaan hän totesi että kyllä tämän pitäisi kokoajan lämmetä. Mutta ei lämpeä. Kun ei syytä löytynyt, päätti hän että syy on käyttäjän. Kun ei itse tiedetä vikaa, niin syytetään maksavaa asiakasta! Lisäksi hän kokeili kädellä vettä ja totesi että kyllä täälä tarkenee ja lähti menemään. Jokainen joskus altaassa ollut ihminen tietää että näin ei tosiaan ole. Erikoista asiakaspalvelua! Hetkeä myöhemmin paikalle saapui kiukkuinen tiuskiva avaintenluovuttaja katsomaan allasta, ja valittamaan siitä että meillä oli vieraita käymässä, että heistä pitää maksaa extraa! ja koska meillä oli koirakin, niin siitäkin tulisi maksaa extraa! Avaimia perjantaina luovuttaessaan hän ei kyllä asiasta sanonut mitään, kun sanoin että kaverit tulee kylään, ja vielä kysyin että onko naapurimökeissä vuokraajia vai voinko päästää koiran vapaasti juoksemaan, johon hän sanoi että tyhjiä on, päästä vain. Allasta kiukkusena kunnostaessaan hän myös "mainitsi" että hän on täälä levittänyt pihapiiriin hiiren ja rotanmyrkkyä että kannattaa olla varovainen ku toi koira on teillä... Ei muuta keksitä niin aletaan "uhkailemaan" tollasilla vihjailuilla. Jossei voimat riitä vuokrailla mökkejä ja tarjota niihin kuuluvia palveluja niin kannattaisi varmaan siirtyä tekemään jotain vähän kevyempää. Tai pysyyn kotona.Odottelimme ilta 23 asti että allas lämpenisi, jonka jälkeen olimme niin kyllästyneitä että päätimme lähteä koko mökiltä kotiin. Koska poreamme oli ainut syy miksi tulimme ja aamulla olisi kuitenkin lähdettävä ajamaan joten se siitä poreilusta. En suosittele näitä kyllä kenellekkään. Mielestäni meidän olisi pitänyt saada edes osa rahoista takaisin, mutta sensijaan sitä pyydettiin asiakkailta lisää. Jota emme todellakaan antaneet. Kiitosta täytyy kyllä antaa siitä, että meille sanottiin että voitte käyttää naapurimökin allasta koska se on lämmin ja mökki tyhjä,mikäli omamme ei lämpene... Kävimme katsomassa sitä. Asteita oli 26, ja allas sekä vesi ruskeeta.

65

13878

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ONNEE VUOKRAUKSIIN

      Juu ei tollaisesta paskasta palvelusta kannata kyllä mitään maksaa. loistavaa mainosta kyseiselle firmalle. kyllä varmaan harmittaa, tai sit ei. se on tuollai käyttäyville ihan normaalia.

      • Anonyymi

        Onko tää jussila sitä tyrnimaito?


    • Nussilan mökit

      Ei pidä paikkaansa,nostan oikeusjutun perättömien kirjoitusten johdosta,jos vesi on ollut ruskeaa sen lienee värjännyt löysästä anaalistanne valunut uloste ja jos ei äly riitä laittaa porealtaaseen suojaa kun se on käyttämättä niin sitten kannattaa jättää vuokraamatta mökki missä on poreallas,menikö perille? Etelän kommunisti.

    • lomailija3

      Kuka hullu lähtee virroille mökkeilemään ?? Siellä ei oo mitään aktiviteettiä. Ennemmin vaikka kylpylälomalle.

    • mörköperänjuntti

      Kyllä aina silloin tällöin kun stadin kundit tulee lomaileen vuokramökeille.

    • ei vuokramökkejä

      Ettekö huonompaa marmattamista keksi? Rakentakaa itse mökki ja allas ja
      keittäkää vesi vaikka 70 asteiseksi! Saatte omaanne käyttää ihan itse!

    • mätämuna

      eikö ole parempaa keskusteltavaa te hölmöt !!!

    • Ruikko

      Saikko edes vierihoitoa, poreallas ainoa tuloon, mie tuun aina kun emäntää saan...

    • juhanbröm

      Ajattelin järjestää gay partit virroilla, niin ovatko jussilan mökit tarpeeksi hyviä meidän vaativaan makuun ?

    • Gayparty

      Hei! Jussilan mökit ovat vallan mainioita gay-partyjen järjestämiseen. Allas etenkin oli tarkoitukseen erinomainen. Myöskin parisängyt saavat kiitosta.

    • Tolppa79

      Poreallas viileni samalla kun seuralaiset vain kuumeni. Virrat tarjosivat mahtavat puitteet gaypartyihin, Virroilla myös ehkä nykyään ymmärretään vähemmistöjä. Rakastan avarakatseisia ihmisiä. Sinappi on hyvää ja makkara.

    • Allahuhuuu

      Uima allah riemua

    • Runkkarivirrat

      Virroilla suurin asuvista ihmisistä on runkkareita!!!

    • Tesda

      Tai homoja...

    • Virratonpeeaaa

      Yrittäjät nysvää / tai karehtii toinen toistansa!! 80%prosenttisesti ja halveksuu maksavaa asiakasta!!

    • Sirpaleetkin

      VIrroilla ei oo eliittiä siksi muutamme mieheni kanssa Alavudelle.

      • Elviiraava

        Juu sen vuuoksi mekin muutimme Seinäjoelle!!!!!


      • Anonyymi

        Niin no, jos Alavus on se juttu, niin tervemenoa 😆🤣😄


    • oihh

      Onkohan ammeenvesiä vaihdettu syksyn jälkeen ?. Tuli eräs viikonloppu vähän kimppailtua poikien kesken top hengessä tietenkin ja silloin kyl roiskuu ;)

    • Virroillaasunut

      Virtolaiset on homepersereikijä!!!

    • Sinappitomi

      Virrat todella tarjoavat mahtavat puitteet pride tapahtumien järjestämiseen. Etenkin martinkarhun ovella päivystävä mieskarkki oli ilo silmälle, ja lopulta saimme hänetkin lähtemään jatkoille;)

      • habanerotero

        Mieskarkki on botari,sinne mentiin sit nussilan lomamökeille botarin kanssa :)pikku pippeli ja piukeet pakarat :)


    • Ikkremimin

      Oltiin tollasessa Jussilan mökissä tässä kesällä. Poreallas viileni samalla tavalla, laituri vinossa, koska toinen ponttoonitynnyri täynnä vettä, tynnyristä vuoti jotain bensa/öljyjäämiä veteen, ranta aivan paska, aterimet vääntyneitä, ei kunnon juomalaseja, keittiöveitset niin tylsiä ettei saa edes kurkkua leikattua kunnolla, pesuhuoneessa haisee kusi ja paska, porealtaan vesi haisi kuselle ja paskalle ja oli sameaa, jne, jne. En suosittele ko. firman mökkejä kenellekään.

      • Anonyymi

        Ihan samalta vaikuttaa kaikilla olevan


    • Tehyyu

      Ilmoittakaa viranomaisille!!!

    • Tiukka2

      No hei. Mites olis uus mökkireissu top hengessä?. Paikalliset pojat ovat taas tervetulleita

      • TopMarko18cm

        Ehdottomasti!!. Heti kun mun peräpukamat on parantunut niin moitti pystyyn


    • Moonis

      Samoja huonoja kokemuksia vuosien takaa...

    • Rahaaoooon

      Rakentakaa oma mökki köyhät.

    • Eikannatamennä

      Paskaa mökkiä...

    • Jh8

      Moni vuokraa näitä mökkejä porealtaiden takia. Niin mekin. Pettymykseen kannattaa varautua, koska altaat ovat saastaisia. Otin kuviakin, kuinka altaan seinämissä on pinttynyttä likaa, koska vesiä ei vaihdeta. Kylvet tosiaan edellisten vuokralaisten eritteiden seassa. Vesi maksaa tuolla seudulla euron kuutio, ei liene iso vaiva vaihtaa puhdasta vettä altaaseen. Mutta näiden mökkeissä minä majoittauduin kahdesti samalla kertaa - ensimmäisen ja viimeisen. Suomessa on myös kunnolla asiat hoitavia mökin vuokraajia..

    • Pyrstöyskä

      Onkos vuokraajia kunnollisia?
      Helppo pilata jonkun elinkeino vittuilemalla ja yrittämällä saada rahat takaisin loman jälkeen ja vaihtaa paikkakuntaa iskeäkseen jonkun toisen niskaan joka pölyt unohti pyyhkiä.
      Koittaa sopia vaikka lakituvassa muttei julkisesti ettei mene elinkeino näillä pikkupaikkakunnilla.
      Eri asia jos ei ala parannusta tulemaan, se on sitten toinen asia..

    • Asiallaainakaksipuolta

      Juuri näin. Mutta täällä netissähän voi meuhkata mitä vaan. Jos tuote, eli tässä tapauksessa mökki, ei vastaa palvelukuvausta, asia on fiksuinta hoitaa normaalin reklamaatiomenettelyn kautta. Suunsoitto netissä ei anna asiakkaasta hyvää kuvaa. Ylläpito saisi poistaa tämän ketjun: kielenkäyttö on osittain asiatonta ja leimaavaa.

      • Anonyymi

        No, Jussilan lomamökkien kohdalla tuo valitettavasti ei toimi. Ylimääräisillä perusteettomilla siivouslaskuilla yritetään rahastaa vielä toiseen kertaan, Kun haluttiin todisteet siivouksen perusteista kävi ilmi että lisälaskutuksen syy oli jo tulohetkellä olleet (kuvatut) epäsiististi tehty edellinen siivous. Eivät reagoineet mitenkään reklamaatioon.


    • Anonyymi

      Ja koiran on tarkoitus juosta vapaana pitkin metriä? Kannattaisi pysyä siellä valtavan pitkän 3,5h ajomatkan päässä.

    • Anonyymi

      Jokainen ymmärtää, että ihminen on tyytyväinen hyvästä palvelusta. Silloin ei valittaisi. Aiheesta valittavat ja syytä on. Hyvä, että kehno ja häpeällinen mökkivuokraaja tulee yleiseen tietoisuuteen, niin etteivät muut erehdy aikaansa ja varojaan tuhlaamaan ko, lomapaikkaan.

    • Anonyymi

      Järkyttävää touhua

    • Anonyymi

      Eikö olisi aika jo lopettaa marmatus ja toisten elinkeinon vieminen. Viekää oikeuteen kuten joku sanoikin, älkää täällä mussuttako.
      Tuota paskaa on jo tarpeeksi luettu.

      • Anonyymi

        Aiheellista on asia


      • Anonyymi

        Eihän tuo Jussilan lomamökit todellakaan mikään lomaparatiisi ole. Asiakaspalvelu on kyllä niin syvältä ja syyttävät kaikesta asiakkaita. Ehdoton no go suositus.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eihän tuo Jussilan lomamökit todellakaan mikään lomaparatiisi ole. Asiakaspalvelu on kyllä niin syvältä ja syyttävät kaikesta asiakkaita. Ehdoton no go suositus.

        Pakko siis sanoa samoin vaikka en halua kenenkään elinkeinoa haitata.
        Jotain pitää asenteille tehdä ja äkkiä, miksi vuokrata mökkejä jos ei asiakaspalvelu onnistu?


    • Anonyymi

      SALININ RIKOLLISET PETOSVARKAAT VIRROILLA !

    • Anonyymi

      Ei kannata arvostella täälä,rikostutkinta käynnistetää. Liiketoiminnan häiritseminen. Perästä kuuluu,ip osoite on jo poliisin tiedossa.

      • Anonyymi

        Pelle, luuletko että IP:n perusteella poliisi alkaa etsimään yhtä tietokonetta? Mene kouluun..


    • Anonyymi

      Voi noita aikoja. Muistan kun olin poikaporukalla tuolla 2016 joulukuussa. Silloin löysin itseni eikä naisia kaivattu mökille 🤤

    • Anonyymi

      Porealtaassa kellui paska, joka oli jäänyt edellisiltä asiakkailta kiitokseksi hyvästä asiakaspalvelusta. Suihkussa haisi väkevä virtsa, ja seinät olivat homeen kyllästämät. Laituri oli laho paska, toinen ponttooneista valutti järveen öljymäistä ainetta. Rannassa kahlatessani tunsin vasemman jalkani alla jotain, nostin tuon aparaatin pois mudasta ja huomasin, että kyseessä oli puolikas tekomeisseli, luultavasti ollut kovassa käytössä jonka jälkeen se on heitetty metsään mäyrien ja supien raadeltavaksi. Yöllä nukkuminen oli mahdotonta, koska kolmijalkainen koira juoksenteli ympäri mökkiä, ilmeisesti mökkien tuotto on ollut niin huonoa, että yrittäjät ovat joutuneet nälissään syömään tuolta koiraparalta yhden jaloista.

      • Anonyymi

        Minä muistan myös erään kerran kun tuolta otin mökin vuokralle että paskahan se oli mikä siellä paljussa pilkisti, itsekin erehdyin aluksi luulemaan että nämä ovat poreammeita koska jonkun kemiallisen reaktion aikaansaamana tosiaankin näyttää siltä että allas poreilisi. Kyseessä ovat kuitenkin ihan tavalliset paljut, joissa siellä täällä saattaa herra kakka kurkistaa. Minä en mitään koiraa huomannut joten luultavasti on mennyt parempiin suihin se rakkile sitten. Ulkohuussi oli niin täynnä tuotosta ettei siihen istumaan mahtunut. Saattaahan se olla että asiakkailta on menneet poreet ja päreet sekaisin ja juuri siitä syystä saattaa paska löytyä väärästä paikasta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minä muistan myös erään kerran kun tuolta otin mökin vuokralle että paskahan se oli mikä siellä paljussa pilkisti, itsekin erehdyin aluksi luulemaan että nämä ovat poreammeita koska jonkun kemiallisen reaktion aikaansaamana tosiaankin näyttää siltä että allas poreilisi. Kyseessä ovat kuitenkin ihan tavalliset paljut, joissa siellä täällä saattaa herra kakka kurkistaa. Minä en mitään koiraa huomannut joten luultavasti on mennyt parempiin suihin se rakkile sitten. Ulkohuussi oli niin täynnä tuotosta ettei siihen istumaan mahtunut. Saattaahan se olla että asiakkailta on menneet poreet ja päreet sekaisin ja juuri siitä syystä saattaa paska löytyä väärästä paikasta.

        Asiakaspalvelu toi mieleeni erehtymättömästi kuutamosonaatin ja kadunlakaisijat.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Minä muistan myös erään kerran kun tuolta otin mökin vuokralle että paskahan se oli mikä siellä paljussa pilkisti, itsekin erehdyin aluksi luulemaan että nämä ovat poreammeita koska jonkun kemiallisen reaktion aikaansaamana tosiaankin näyttää siltä että allas poreilisi. Kyseessä ovat kuitenkin ihan tavalliset paljut, joissa siellä täällä saattaa herra kakka kurkistaa. Minä en mitään koiraa huomannut joten luultavasti on mennyt parempiin suihin se rakkile sitten. Ulkohuussi oli niin täynnä tuotosta ettei siihen istumaan mahtunut. Saattaahan se olla että asiakkailta on menneet poreet ja päreet sekaisin ja juuri siitä syystä saattaa paska löytyä väärästä paikasta.

        Vai että oikein vuokralle otit, yleensähän nuo mökit otetaan päiväksi pariksi virkistyskäyttöön ja kertamaksuna. Toki muistan kun sen ensimmäisen ja viimeisen kerran tuolta mökin paljuineen värkkäsin niin yrittäjät eivät ymmärtäneet käsitettä kertamaksu vaan väittivät että olen sotkenut ja että paljun vesi on värjääntynyt ruskeaksi johtuen siitä että ryppyreikäni venttiili on pettänyt. Käydessäni paljun vesi oli 16 asteista ja kun asiasta ilmoitin niin kauan sai vastausta odotella, soitin uudestaan ja hetken päästä paikalle tuli humalainen mieshenkilö joka mittasi veden lämpötilan ja sanoi että hyvä se on että turhaan valitatte. Pyysin häntä näyttämään mittaria ja näin selvästi kuinka saksilla oli jeesusteipistä leikattu numerot kakkosnelosenpalaseen(Numerot 34ja kirjain c) Mökin seinissä oli epämääräistä eritettä ja lakanoissa oli kurapaskaa, käänsin patjan ympäri ja patjan toisella puolella oli koinsyömää sekä jotain tahmeaa eritettä. Suuresti petyin kyllä tuohon palveluun ja mökkien kuntoon.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vai että oikein vuokralle otit, yleensähän nuo mökit otetaan päiväksi pariksi virkistyskäyttöön ja kertamaksuna. Toki muistan kun sen ensimmäisen ja viimeisen kerran tuolta mökin paljuineen värkkäsin niin yrittäjät eivät ymmärtäneet käsitettä kertamaksu vaan väittivät että olen sotkenut ja että paljun vesi on värjääntynyt ruskeaksi johtuen siitä että ryppyreikäni venttiili on pettänyt. Käydessäni paljun vesi oli 16 asteista ja kun asiasta ilmoitin niin kauan sai vastausta odotella, soitin uudestaan ja hetken päästä paikalle tuli humalainen mieshenkilö joka mittasi veden lämpötilan ja sanoi että hyvä se on että turhaan valitatte. Pyysin häntä näyttämään mittaria ja näin selvästi kuinka saksilla oli jeesusteipistä leikattu numerot kakkosnelosenpalaseen(Numerot 34ja kirjain c) Mökin seinissä oli epämääräistä eritettä ja lakanoissa oli kurapaskaa, käänsin patjan ympäri ja patjan toisella puolella oli koinsyömää sekä jotain tahmeaa eritettä. Suuresti petyin kyllä tuohon palveluun ja mökkien kuntoon.

        Tälle kaikelle on olemassa luonnollinen selitys.

        Näillä asioilla mökeille tavoitellaan erityisesti asiakkaiksi persujen Tynkkys-osastoa!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tälle kaikelle on olemassa luonnollinen selitys.

        Näillä asioilla mökeille tavoitellaan erityisesti asiakkaiksi persujen Tynkkys-osastoa!

        tuliski persut tänne


    • Anonyymi00057

      Varausehdot kannattaa näitä mpkkejä varatessa lukea, on nimittäin melkoisen pitkät ehdot ja erikoisetkin.

    • Anonyymi00058

      Mökkejä siis

    • Anonyymi00059

      Astianpesuaineet, perusmausteet sekä wc-, ja talouspaperit eivät sisälly vuokrahintaan.

      Nämä yleensä kalliisiin hintoihin kuuluu?
      Entäs tämä:

      Salaa lemmikkiä ei kannata yrittää tuoda, koska kiinni jääminen on 100%.

      Kamerallako kuvataan vai ? Hyvin alentavat ehdot ja palautteet sitä luokkaa ettei asiakasta uskota. En ole paikalla käynyt mutta tuo ja arvostelut jo karkottaa etten edes harkitsisi.

    • Anonyymi00060

      Ylläpito kyllä saisi jo poistaa tämän vanhan keskustelun, jossa vain räyhätään ja mustamaalataan mielikuvituksellisia keinoin yritystoimintaa. Kuinkahan vaan nämä kirjoittajat latelisivat samoja törkeyksiään, jos pääsisivät esittämään niitä ihan henkilökohtaisesti yrittäjille??? Joutavanpäiväistä suunsoittoa.

      • Anonyymi00064

        Ei taida olla mielikuvituksellista kun jokainen nuo varausehdot osaa sivuiltanne lukea ja arvostelut googlella myös sekä on tässä ketjussa ihan uusikin kokemus. Jos porealtaasta maksetaan, onhan se edes puhdas oltava ja valmiina jos kalliilla mökkiloman maksaa. Se koira älähtää johon kalikka kalahtaa.


    • Anonyymi00061

      Selailin suomi24 ja vastaan tuli tämä ketju Jussilan lomamökeistä. Viimekesänä otimme mökin ja lähdimme tuusulasta ajelemaan, minä tyttäreni sekä koiramme. Puhelimessa vaikutti hyvin asialliselta ja sovimme mökin hinnan myös puhelimitse. Paikalle kun saavuimme alkoi se ihmeellinen käytös ja vaadittiin lisähintaa koska meillä oli koira mukana, pieni pinseri. En suostunut maksamaan lisähintaa koska puhelimessa olimme jo sopineet hinnasta ja siitä että meillä on koira mukana myös. Poreallasta ei oltu ensinnäkään edes laitettu päälle ja saimme odotella veden lämpeämistä ensin noin viisi tuntia ja hätistellä hyttysiä kimpustamme, thermacellin käyttö oli kuulemma kiellettyä, syytä ei kerrottu. Kun porealtaan vesi oli viimeinkin lämmintä niin aloin katsomaan kuinka likaista vesi oli tai ainakin altaan sisäreunoissa kasvoi jotain levää ja kun sormella pyöräytti niin sormi oli ihan vihreä. Soitin ettemme voi mennä altaaseen koska minulla on lapsi ja hänellä on ajoittain oireita johtuen atooppisesta ihottumasta. Puheluun vastannut henkilö puhui todella asiallisesti mutta puhelun läpi kuului kuinka miesääni huudahti todella vihaiseen ääneen että mikä prkl siinä taas on kun etelän vetelät reissailee!! Odotimme ehkä noin tunnin jonka jälkeen puheluun vastannut mies tuli katsomaan allasta ja totesi että kyllä se on kieltämättä hieman likaista. Hän sanoi että tuossa lähellä on toinen amme ja että hän voi kyllä laittaa sen lämpiämään. Odotimme 3 tuntia, allas oli tällä kertaa puhdas ja vesi myös. Harmitti vain että kello oli jo 2 yöllä ja oli aika mennä nukkumaan. Heräsimme aamulla siihen kun kaksi miestä saapuu mökin pihaan, henkilö joka kävi aikaisemmin katsomassa allasta kysyi että "no olikos mukava mökkireissu tyttären ja mikäs tämä teidän hauvelin nimi olikaan mielestä?" Mainitsin hänelle että oli sinäsä että pääsimme reissuun tyttäreni kanssa, mutta palju oli melko oleellinen osa reissuamme ja se ensimmäinen oli todella likainen ja jouduimme odottamaan kauan. Sanoin myös että tyttäreni on vielä pieni eikä hän jaksa valvoa niin myöhään. Tämä toinen nuorempi mies sanoi agressivisella äänellä että mikä saatananan sementti siinä on että perkele joka kerta tuo sama vanha virsi ja suvivirsikin on rasistista pian ja se koulussa vittu kielletään, että menkää te pridepellet hemmettiin täältä vikisemästä. Ihmettelin hiljaa mielessäni että eihän tuossa ollut mitään järkeä ja että kuulosti kyllä todella junttimaiselta ärhentelyltä. Ihan aiheesta minä heille kuitenkin sanoin puutteista. He poistuivat paikalta ja toinen miehistä selvästi häpesi mitä tämä nuorempi sanoi. Koska meidät herätettiin kello 7 aamulla päätimme alkaa pakkaamaan tavaroitamme ja otimme nokan kohti kotia. Ei enää Jussilan mökkejä, jäi todella surullinen olo tyttäreni takia ja hän säikähti kun tuo nuorempi mies korotti minulle ääntään.

      • Anonyymi00062

        Ja sitäpaitsi mökit otetaan kahdeksi päiväksi, oletin tuon kysymyksen "olikos hyvä reissu" olevan kuitenkin suora vihjaus että kiitos hei teidän aika Jussilan lomamökeillä päättyi tähän hetkeen. He ilmeisesti ottivat niin paljon itseensä kun sanoin missä kunnossa poreallas on. Kannattaa myös todellakin lukea ne sopimusehdot, niistä tulee sellainen kuva että nuo Jussilat hallitsevat koko maailmaa ja että heillä on tarvittaessa oikeus muuttaa hintoja. He siis toimivat vain oman näkemyksensä varassa ja voivat kiristää asiakkaitaan jos nyt sattuu olemaan vaikka hieman huono päivä.


      • Anonyymi00065

        Törkeää touhua. Kyllä olisi pitänyt saada osa rahoista jo takaisin.


      • Anonyymi00066

        Menkää omalle mökille ne kitusemöstä.


      • Anonyymi00067

        Tuommoisille yrittäjille ei kannata rahojaan viedä. Ei kunnioiteta maksavia asiakkaita.


      • Anonyymi00070

        Olisitte omly siellö mökissä n olis yarvinnu häyätistellä hyttsiä. Siirä maksoittd ette paljusta!!+!


    • Anonyymi00068

      Voi tulla sanomaan päin naamaa, oikeuteen mennään vielä!

      • Anonyymi00069

        Ihmeellöstö kitinää, älkää tulko enää


      • Anonyymi00071

        Oikeuteen? Mistä olet menossa oikeuteen? Kokemuksia voi kertoa sanavapaassa Suomessa mökkilomistaan ja varausehdoista. Osaa ihmiset tsekata minne menevät lomalle.


    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      138
      1309
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      38
      859
    3. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      29
      607
    4. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      597
    5. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      580
    6. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      26
      548
    7. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      536
    8. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      24
      521
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      16
      492
    10. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      17
      483
    Aihe