PerusSuomalainen ei hyväksy

tiedote

väärän laittoman tavaran kaupaa Suomen Haja-asutusalueen vähävaraisille eläkeläislle -ja eläköitymisessä oleville, jota esm Keskustaan kuuluva Liikemies Sipilä ja muut keskustaa äänestävät Koskelot-ja heidän alimyyjänsä ovat 2004-2012 tehneet, Perussuomalainen vaatii ko asiassa "kissan nostoa pöydälle" ja selvitystä laittoman tavaran myynnin vastuista. "Kissat voi itse nousta pöydälle"

17

208

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei ne mittää

      ymmärrä persukset, noista jätevesiasioista,kylillä puhuvat.

      • reka..

        Aenakii pitää olla tarpeeksi isot torvet pöntöltä eteenpäin.


    • tervetuloa

      täss satuupi olemaan avauksen kirijottaja, tervetuloa keskustelemaan jos haluat "valaistusta jätepaska asioista kuinka ne maaseutua saastuttaa, ilmoita halusi niin sanon posterenstansiin os

      • ei.vain.pelastu

        Myyntiin mummoille kaikenlaista paska siivilää että Itämeri pelastuu


      • taono

        Ootko sinä niije mustiin muovisäiliöije myöjä joissa moottori vatkoo sontoo.


      • koskelonmylly
        taono kirjoitti:

        Ootko sinä niije mustiin muovisäiliöije myöjä joissa moottori vatkoo sontoo.

        en ouu myyje, voaan sen paskan vatkoojan noapur, sen sontima ja vatkkattu paskapuuro valuu veskaevoo


      • taono
        koskelonmylly kirjoitti:

        en ouu myyje, voaan sen paskan vatkoojan noapur, sen sontima ja vatkkattu paskapuuro valuu veskaevoo

        Vae nii onko ne säeliöt halenna.


    • metsapv

      mikä hulabaloo synty sitten v2018 kun uudet lakivaateen täyttävät pönttöjen omistajat alkaa vaatimaan, että millä oikeudella tuhannet vanhojen laittomien pönttöjen omaavat läpi-laskee saasteet luontoon, vesistöihin ja pohjaveteen 10000e pöntöillään uusien 20000e pönttöjen sijaan, tulevat varmaan vaatimaan samalle vastuu-tasalle ja uuden pöntön ostoon vanhan pöntön jatkeeksi, kalliiksi tulee jätevesi-asetuksen ja Sipilän ja Koskeloitten" aikana pöntön ostaneille.

    • vanha persu

      Sehän on kunnallinen viranomainen töpeksinyt, jos on hyväksynyt toimimattoman jätevesipuhdistamon. Sinne se syyttävä sormi pitää esittää. On sekin muistettava, että pöntön ostaja on vastuussa siitä, mitä esittää hyväksyttäväksi.

    • kerroppa

      mitä se persus hyväksyis,vaan siihen se sitten jääkin.Muut saa hoitaa.

      • kerronn

        näyttäis siltä ettäKepu sotkee kaiken mihin koskee, jopa vesistöt


      • kerroppa
        kerronn kirjoitti:

        näyttäis siltä ettäKepu sotkee kaiken mihin koskee, jopa vesistöt

        miten se tuo persus kyllä tietää kaiken sen mitä kepun ei pidä tehdä.Vaan ei se osaa esittää mitään vaihtoehtoa.


      • kepunpitäätehdä
        kerroppa kirjoitti:

        miten se tuo persus kyllä tietää kaiken sen mitä kepun ei pidä tehdä.Vaan ei se osaa esittää mitään vaihtoehtoa.

        kyllä persu osaa esitää vaihtoehdon. lkm Sipilä palauttaa lakivastaiset paskapönttö- rahat korkoineen, niille joilta on rahat perinyt, tai asentaa veloituksetta tilalle uudet laki mukaiset puhdistamot. Paluukuormassa vie myymänsä virheelliset pöntöt jätelaitokseen hävitettäväksi, maksaen kustannukset.


    • Jatkaako Kesk pj tekemäänsä Ympäristörikosta?

    • myyntipäällikkö

      Hyväksyykö keskusta jäteveden tietoisen pumppaamisen suoraan Lamujokeen.

      • tämäeijäätähän

        Keskustan Sipilä Jatkaa Ympäristorikostaan


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      52
      2127
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      2042
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      13
      1561
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      62
      1372
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      50
      1339
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      855
    7. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      90
      727
    8. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      717
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      33
      688
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      40
      653
    Aihe