Nyt täytyy kehua, kun kerran kehut ansaitsee. Oli tosi mukava kokemus tänään kun kävin hiukseni leikkauttamassa. Vihdoin löytyi parturi, jolla hyvä ammattitaito ja tilannetaju. Olisikohan ollut Sanna niminen nainen, kun hiukseni leikkasi. Tosi hyvin ja kiireettä. Sekä osasi olla turhaa smalll talkia vetämättä, kun minua ei sellainen kiinnosta. Itse leikkaaminen on pääasia. Ostin ihan siitä hyvästä häneltä vielä shampoon, vaikkei minua oikeastaan tilpehöörit kiinnosta. Suosittelen.
M-Room Pori, Valtakatu
tänäpä
172443
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Hinta on vitun tärkeä asia parturin valinnassa, eli hinta näytille tai get the fuck out.
HEHE. Hinta parturille. Ikinä en ole liikaa hiusten leikkuusta maksanut. Ei kuule niin paljon kiinnostanut, että muistaisin. Kaiva netistä jos vaivaa, kiinteät hinnathan niillä on. Mutta sanotaan 1500e, niin pysytpähän poissa.
Eli, get the fuck out sitten.
Kukapa maksaisi isoa hintaa jos saman tai paremman saa halvemmallakin.
Hyvä Sanna. Hyvin kehuit ittees.. :)
Vähän pitää yrittää mainostaa, kun pulju on ihan tyhjä! Ei ole asiakkaita!
Kävele ohi ja näe omin silmin ko. firman kurimus.
Voisiko niitä hintoja sitten laittaa näkyville jos on kohtuulliset? Voisi tulla niitä asiakkaitakin? Ellei, niin ilmeisesti tienaavat tarpeeksi ilman asiakkaitakin?
Etkö osaa katsoa yrityksen kotisivuilta hintoja?
Ja miten voisi tienata ilman asiakkaita?
Äly hoi juttujasi!
Kuka tykkää mistäkin. Itse kävin pari kertaa, enkä meinaa jatkaa. Etukäteenhän et tiedä kuka hiuksesi leikkaa. Jos et ole jäsen, et voi olla varma että pääset leikkuuseen aina kun haluat ja jäsenyyshän maksaa niin paljon ettei ole halpaa enää sen jälkeen. Nuorten likkojen ammattitaito aika vaihtelevaa.
Siinä Yrjönkadun ja Valtakadun kulmassa on myös tosi hyvä parturi.Aion asioida vastakin.
Oikein kehut VAU maailmasi on varmaan todella pieni.
"hyvä ammattitaito ja tilannetaju"-eli olet ennen käynyt vain henkilöillä jotka eivät osaa asiaansa ja ovat kännissä tai pillereissä niin vai.
"turhaa smalll talkia vetämättä kun minua ei sellainen kiinnosta"-olet siis sosiaalisesti erakoitunut ja pelkäät toisia ihmisiä.
"Ostin ihan siitä hyvästä häneltä vielä shampoon, vaikkei minua oikeastaan tilpehöörit kiinnosta"- eli olet helposti vedätettävissä. Olet enemmän kuin tervetullut meidän pokeriporukkaan ja sinun ei tarvitse tietää yhtään mitään pelistä.
Mihin pokeriporukkaan ? älä yritä esittää että sinulla olisi muutakin elämää kuin netti ja äiti. Toisen ihmisen kehuminen on todella hienoa ja ne jotka viitsivät sitä moittia ovat vain omissa kirjoituksissaan muuta kuin kalsaripoikia. Todella lapsellinen kirjoitus ihmiseltä, jolla ei ole minkäänlaista oikeaa elämää.
Tosiasiahan on näin sanat eivät haavoita PAITSI jos ne ovat tosia joten ymmärrän kyllä vastakommenttisi. Piirteiden paljastuminen aiheutti nolostumisen jota nyt yrität paikata kovalla vimmalla.
Onks eroo vanhaan liikkeeseen?
Kävin alkuvuodesta Valtakadulla parturissa Mroomissa. Parturi leikkasi korvastani palan irti, eikä siinä mitään, virheitähän sattuu kaikille. Loppuajan siinä korva tulipunaisena istuin penkissä vertavuotavana. Naurettavuuden huippu kävi ilmi kun hiustenleikkuu oli valmis ja olin lähdössä pois ja tottakai oletin, ettei tästä nyt kukaan ikinä missään voi asiakkaalta mitään hintaa ottaa mutta.. "saat nyt tän leikkauksen opiskelija-hintaan".. Ei jatkoon
Parturi leikkasi hiukseni.Sai vetää koneella mahdollisimman lyhyeksi.
Leikkaus kesti noin 10 min.Otti 20€.
Enpä mene toista kertaa.
mulla leikattiin kaljuksi ja se kesti vajaa 5 minsaa hinta 10 €.
En myöskään mee toista kertaa, ostin ite koneen ja leikkaan ite.
Se on kyllä huomattu että junttijörö porilaisia ei smalltalk kiinnosta,,, :D Ei kyllä heiltä normaaliakaan puhetta saa aikaan,,,