Ei paskempaa firmaa ku Tapiola! En jaksa edes perustella. Suurin osa tuttavistani oli Tapiolalaisia minä myös mukaan lukien.
Kaikilla vastaavat ongelmat. Laskutusten, ongelmatapausten ym kanssa. Ei jaksa edes perustella mutta tuntuu sama menttaliteetti pätevän firmassa asiakkaiden suhteen!!
Kaikilla vastaavat ongelmat. Laskutusten, ongelmatapausten ym kanssa. Ei jaksa edes perustella mutta tuntuu sama menttaliteetti pätevän firmassa asiakkaiden suhteen!!
Vastaukset 14
Vanhimmat
En jaksa perustella, mutta Tapiolan asiakkaana vasta tunnen itseni kokonaiseksi. Ota sinäkin Tapiola ja nauti elämästäsi täysillä. He kyllä korvaavat jos jotain sattuu, vaikken jaksakaan perustella.
http://homepage.mac.com/therabit_ky/tapiolakokemuksia.html
Hoh! tapiolahan on ihmisläheisin firma kaikista vakuutusyhtiöistä. Eettinen, kohtuullisuuteen pyrkivä, oikeudenmukainen, asiakkaat omistajina. Olet yksi omistaja. Nauti olostasi ja pysy Tapiolan antoisten palveluiden piirissä! :)
Tapiolasta otin firmavakuutuksista ja hlövakutuksista tarj.
oli kallis, todella kallis.
luettiin ehdot läpi ja nekin oli ihan ihmeelliset.
ja ihmiset on niin tyhmiä, että antavat s-bonusten vaikuttaa ihan älyttömästi vakuutusvertailussa vaikka ne ovat ihan olemattomia
jos vakuutus maksaa 1000 euroa ja bonus on 5%
niin alennus on 50 €
jos taas vakuutus maksaa suoraan 940 euroa niin se jää edullisemmaksi kuin bonusten kanssa toi pellelaitos
tätä ei moni näe
tehny jutun tapiolan päätöksistä
vai että eettinen, eettisyys tarkoittaa minulle
todella eettisyyttä, tapiolassa ihan jotain muuta
Oli tuo tarina Tapiolasta.
Onhan muitakin keskinäisiä yhtiöitä!!
Soitin aikoinaan niiden aluepäällikölle ja valitin jostain seikasta, joka rupesi hatuttamaan. "Mutta herranjestas, tämähän on sitä
MARKKINATALOUTTA", kuului vastaus. Niin on, vastasin, heitin luurin korvaan ja siirsin samantien kaikki vakuutukset muualle. Markkinafirmalle joka ei viitsi sössöttää paskaa vakuutuksistaan, joka on vain yksi myyntituote muiden joukossa.
Nämä Tapiolan kusipäät yrittivät jopa puhelúillaan tarjota uusia "lämpöisiä paketteja".
Kahden kerran tosilasti haistatteluja taisi riittää, ja lämpöpojut siirtyivät muille apajille.
Ei kai kukaan ihan tosissaan usko että joku Vakuutusyhtiö toimisi rehellisesti ? Niissä on lakimiesvenkuloita, joiden tehtävä on keksiä aina uusia pykäliä joilla kierretään vastuu.
Yrityksiähän vakuutusyhtiöt ovat, "ottavat rahat mistä saavat" sanoi kari kantalainen minulle kerran,kun se firma peri rahat väärältä henkilöltä.
Yks yhtiö maksoi liikaa maksamani vakuutusmaksut vasta kun otin asianajajan ja vain päivää aiemmin kuin asia esitettiin tv-sarjassa, karpo panee parastaan, tai joku sellanen se oli.
Rosvoja ja varkaita täynnä vakuutusyhtiöt, joko uskotte.
Mistäs saat korvauksen jos vaikka talos palaa? Tai ajat kolarin ja auto lunastuskunnossa(oletetaan ettei sulle käy muuten mitään)...Voisin ladata vaikka kuinka paljon esimerkkejä,siitä kuinka vak.yhtiö on kuitenkin pelastanut ihmisen hädästä!!
Tapiola on entinen Aura.. Meilahdessa on entinen TAPIOLAN pääkonttorin talo ja talon nimi on AURATALO..
Huonosta (kaikki) huonoin vakuutusyhtiö on AUR..TAPIOLA
Se toinen Tapiolan edeltäjä on Pohja.
Ja lopuksi kevennys...
Missä vene kannattaa vakuuttaa?
v: Pohjassa.
on persheestä vai mitä mopponen muttei ni syvältä ku lähiövakuutus
Opettele kirjoittamaan asiallisemmin, niin olisit uskottavampi.