Nain junttaa Keskusta!

15360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Lestat ovat kepun luunkova ydin Pohjois-Suomessa ja kokomaassa.

Äänestä
  • Valittu kärsämäen keskustan kunnallisjärjestön johtokunta edustaa tätä kovaa yrittäjätaustaista linjaa. Tällä linjalla kärsämäki on ajettu vuosikymmenien saatossa tähän tilaan kykenemättömyydentilaan, josta se ei enään nouse.
    Kiitos Anne Ruhalle nykyiselle pj:lle, et voi enää ottaa askeltataakkse - jotta pääsisit kaksi etiäpäin.

    Äänestä

  • voi panospuhdistamo kirjoitti:

    Valittu kärsämäen keskustan kunnallisjärjestön johtokunta edustaa tätä kovaa yrittäjätaustaista linjaa. Tällä linjalla kärsämäki on ajettu vuosikymmenien saatossa tähän tilaan kykenemättömyydentilaan, josta se ei enään nouse.
    Kiitos Anne Ruhalle nykyiselle pj:lle, et voi enää ottaa askeltataakkse - jotta pääsisit kaksi etiäpäin.

    "Yrittäjätausta" on tullu ilmi Eino ja Anneli Kyllösen taluiden maksussa ja käräjäoikeuden tuomiossa, mutta luottamusta vain riittää kepussa.

    Äänestä

ANTEEKSI KUULUNKO TIETOISESTI HURMIOKUNTIIN

Heikko , , , Itsetunto :)

Tietoinen - Itse - Petos :) Kuulun Ryhmä -Diiliin

Pieni On Suurta , , , Suuri On Pientä , , , Mieli - Harhaa :)

On totisinta, , , totta se, , ,

( Olenko - A i v o p e s t y - H u r m i o i t e t t u ? )

Ymmärrykseen : Tiedon sekä taidon portit ovat aina auki :

Avaudu Terve Asenne sekä Ajattelu (Terve Ehjä Mieli )

Tietoon - Tuleminen , , , asia valmiiksi :))

Elän tietoisuudessa :))

Mistä uskovaisia , , , usein syytetään?

Miksi heitä pidetään , , , aivan oikeutetustikin aivan kaheleina, , ,

Hulluina , , ,hurmahenkisinä , , , tiukkapipoisina ?

Miksi näyttää - siltä , , , etteivät uskovaiset , , , todellakaan ymmärrä , , , ?

Olevansa , , , kutsuttuja, , , p a l v e l e m a a n , , ,

Olemaan nöyriä työntekijöitä ?

Jotka kerran ikuisuuden, , , koittaessa toteavat vain, , ,

Tehneensä velvollisuutensa , , , a n s i o t t o m i n a - p a l v e l i j o i n a ?

Miksi niin usein näyttää siltä , , ,

Ja ahdistava tunne , , , tällaisten ihmisten lähellä , , ,

Melkein salpaa hengityksen ?

Että nämä tapaamamme , , , olennot tai otukset , , ,

Eivät olekaan ihmisiä, , , , ?

Vaan erikokoisia., , ,

Lähes , , , kaikkivaltiaita , , , j u m a l i a ?

-RATKAISU :

-ANTEEKSI - ANTAMUS - ITSELLE

-ON , , , O N N E N , , , M A K S I M I:))

Ke Arvosi , , ,

Perustuslaillinen - Yksilö :)

Kansallistunto !

Olet arvokas ihminen:))

( I h m i n e n )

Kiitäisäämekin annamme ja saamme :)

Siirry Henkisee sekä Fyysiseen Rikkauteen , , ,

Tietoisuudella Rakkauden - Tietoisuus Parantaa , , , :)

Kiitos Olen Malli : Sekä - Esimerki . . .

Sekä Yhteisöni - Kuva :)

Äänestä

nimim. "ANTEEKSI KUULUNKO TI" on nimimerkin kuvaus kärsämäen potilastietojärjestelmästä 1.1. - 28.2.2015 vertaa sähköiseen versioon, Käsin ruutupaperille ja presettilomakkeelle, näistä muodostuu sitten kärsämäen potilastietojärjestelmä. Lisäksi arkistointi?
Arkisto, josta ei löydy edes henkilöstöhyvinvointi tilastoa?

Äänestä
  • alimitoitetut sotebudjetit yhdistettynä kärsämäen korkeaan sairasravuusindeksiin muuttuu hyvävelien suussa kohta selänteen viaksi kunhan ylitykset tulee julki..Selvisi kuinka kärsämäessä on sairastavuus ollut nousujohteista vuosia mutta joka tulkittiin ylikalliiksi selänteeksi josta tuli erota. Siinäpä sitä on tekemistä kuinka attendon menokaton ylitykset siivotaan säästöiksi..

    Äänestä

Tuohon Kittilän jupakkaan olivat syyllisinä ihan muut tahot kuin Keskusta.

Alunperin hän riita lähti henkilökohtaisten suhteitten takia, ja juuri kunnanjohtaja oli se toinen osapuoli.

Oikeus on tapahtunut, mutta sivuvaikutukset jäivät hiertämään pitkäksi aikaa.

Äänestä

heheh jopa vitsit änkäsit

Äänestä

muualla vingu persukset oppositiossa,niin kun kärsäpersus. Se se vinkuu,että kaikki muut ne on häntä vastaan.

Äänestä

kuin myös!

Äänestä

Vuoden alusta alkaa uusi persujen nousu, uusin voimin.

Äänestä
  • olkaa niin kun naiset/miehet,turha vinkuminen pois.

    Äänestä

Persut ei tule nousemaan Kärsämäessä ikinä. Ajatelkaapa hetki ketä ne ovat,
niin tuutta samaan lopputulokseen.

Äänestä
  • Ajatteleppa itekkin ketä on ne keput eli enemmistöpäättäjät jotka kolmen yön nukkumisen jälkeen ovat tuhonneet kunnan nimeltä KÄRSÄMÄKI.

    Äänestä

Eihän siinä ole käyny yhtään mitenkään. Kuntaliitokset ovat edessä, eikä asiaa muuta persujen ropakanta miksikään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hoitokokouksia kirjoitti:

muuallakin kuin Kärsämäen kunnassa;

http://suomenkuvalehti.fi/jutut/kotimaa/kittilan-erotettu-kunnanjohtaja-olisin-saanut-pitaa-virkani-jos-olisin-pyytanyt-julkisesti-anteeksi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu