Tätä ei voi muuten selittää kuin sillä, että ihminen kuoltuaan syntyy uudestaan jälleen maan päälle.
Judaismissa jälleensyntymäoppi löytyy Kabbalasta, jossa sitä kutsutaan nimellä gilgul ha-neshamot.
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2014122418952275_ul.shtml
Vahva todiste reinkarnaatiosta.
14
155
Vastaukset
- 45664654654
Tästä on pakko tykätä :B
http://www.brianweiss.com/
https://www.youtube.com/watch?v=xTnAqDPBsoY
"Rakkaus on lopullinen vastaus" - pyh!
Joudut kerran valheistasi tuomiolle.
- pyh!
Olen saatanan kätyri ja provosoin valheineni palstalla.
Siitä mistä toisia syytän joudun itse vastaamaan kerran.
Olen isäni lapsi, eli siis valheen isän lapsi.- oma lehmä
>>Olen saatanan kätyri ja provosoin valheineni palstalla.
Siitä mistä toisia syytän joudun itse vastaamaan kerran.
Olen isäni lapsi, eli siis valheen isän lapsi.>>
Jos tuo mitä kirjoitit, on totta niin silloin valehtelit mutta jos valehtelit, niin silloin puhuitkin totta. - pyh!
HANKI OMA NIKKI!
- pyh!
Saat valheistasi kerran tuomion.
- pyh!
Mene hoitoon!
- pyh!
Kävin hoidossa jo. Thaihieronta tarjosi avun jäykkyyteeni.
- Pyh!
pyh! kirjoitti:
Kävin hoidossa jo. Thaihieronta tarjosi avun jäykkyyteeni.
Valhees ei hetkauta.
Joku tietämätön raukkaparka hokee tuon tuostakin "hanki oma nikki".
Kertokaa te muut hänelle, että pyh! ei ole kenenkään oma nikki. Se on käyttäjiensä yhteinen!
Jos se olisi oma, se näkyisi värinäytöllä sinisenä, kuten vaikkapa minun oma nikkini.
Tietysti on tässä sekin mahdollisuus, että kun se kiivain pyh! pystyy ajattelemaan vain mustavalkoisia ajatuksia, hän tunnelmassa pysyäkseen katselee tätä adventismiaihettakin mustavalkonäytöltä!
Tämä mieleen juolahtanut ajatukseni pelasti koko iltani.
Joten kiitokset teille, te kaiken maailman pyh!'it.- Pyh!
Valhees ei hetkauta.
- pyh!
Korjasin lääkitystäni lääkärini neuvon mukaan. Katsotaan josko uusi lääke auttaisi minua poloista.
- Pyh!
Valhees ei hetkauta.
- pyh!
Ei auttanut näemmä uusi lääkityskään. Täytyy seuraavaksi vaihtaa tohtorisetää vai pitäisikö vaihtaa kerralla ihan tohtorskaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1096936Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1034638L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa473918TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a133314Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6651958- 661308
Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2101301- 91289
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja551273Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j481250