Taitaa olla tunnelmaltaan ankeimpia leffoja mitä olen nähnyt. Mielenkiintoinen pätikkä katsoa jos haluaa inhota ihmiskuntaa ja varsinkin white trash -väkeä. Niin ja tietenkin jos kiinnostaa katsella kun renttu raiskaa siskoaan.
Itse taidan tämän taloudestani hävittää... Kai tämä jonkin pystinkin on saanut mutta yäk kumminkin. Hämmentävä leffa.
Henry (Lee Lucas)
7
821
Vastaukset
- Jack Daniels
Karu, mutta hieno klassikko!Esimerkki, että todellinen paha ei ole mikään yli-inhimillinen naamari veikko leipäveitsi kädessä vaan ihminen ilman myötäelämisen taitoa!
- .Q.
No niinhän tietty on, mutta nykyisessä elämäntilanteessani en halua viljellä ahdistavia olotiloja. Joskus toiste osaisin katsella sitä elokuvaa puhtaasti älylliseltä kannalta.
Sattui vielä viallinen levy (tarraa kiinni tietyssä kohtaa), joten "jippii"...
- Susanne
Oli kyllä todellakin vastenmielinen elokuva. Kerta katselu riitti. Outo leffa..
surkee filmi!!! En oo ikinä mitään yhtä surkeeta onnistunu vuokraamosta nappaamaan.
- ...
Paska lehva oli, sai pinnistellä että jakso kattoa loppuun asti.
- Tero
Tämä on ehkä synkimpiä kauhuelokuvia, joita olen nähnyt. Sarjamurhaaja Henry Lucas on täydellisen epäsympaattinen hahmo. Tässä leffassa ei ole mitään yliluonnollisia ilmiöitä ja muita hämäryyksiä, vaan kauhua luodaan myötätunnottomuudesta. Tästä syystä elokuvaa voisi sanoa jopa masentavaksi. Tavallaan vaikuttava, mutta ei ehkä kaikin puolin onnistunut.
- dcs
Hyvä kuvaus elämästä täysin vieraantuneesta ihmisestä. Masentava, ankea ja synkkä, ei mitenkään viihteellinen. Kun tätä näytettiin teatterissa, moni poistui kesken elokuvan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan
Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla602836Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana
Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "422469SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero
Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past952032Anita ei saanut Heikkiä pihalle
Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.851335Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!
Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,301179Emotionalisuuden puute.
Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o155861Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m80794Ei ole vaikea päättää kumpi
Hän on vaimomateriaalia. Sinä olet vain tuollainen pieni kiusankappale.. Revi siitä.52716Ymmärrätkö jo nyt, että
Vetäytyminen ei kannattanut? Asioista pitäis puhua rauhassa hyvässä hengessä eikä lakasta maton alle. Yhdeltä ihanalt44682- 43675