Katainen

Keväällä kuuntelin Kataisen viimeisen pääministerin haastattelutunnin, jossa hän totesi että nyt on hyvä aika lähteä kun Suomi on hyvässä kunnossa. Onko tilanne todella muuttunut muutamassa kuukaudessa näin paljon? Kaikki ajetaan alas. Oli kyllä karkumatka! Ja miksi Stubb asettui sekä eu- että eduskuntavaaleihin ehdokkaaksi? Molempiin ei voi ryhtyä. On mielestäni väärin kerätä ääniä puolueelle aikomatta ottaa tehtävää vastaan. Todella itsekästä. Tulokset nähtävissä. Kiitos kansalaiset! On "hienoa" olla kokoomuslainen!!! Itse en ole enkä tule.
2388
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Ei ollut Suomi hyvässä kunnossa, Suomi oli karmeassa kunnossa.
Siksi Katainen lähti pakoon, livisti vastuusta. Haha, vastuunkantaja! Yleensä kapteenin pitää jättää uppoava laiva viimeisenä!
Katainen on samanlainen kuin pari vuotta sitten Italian rannikolle puoliksi uponneen laivan, Costa Concordian kapteeni Schettino, joka laski ensimmäisten joukossa laivasta pelastusliukumäkeä!

Äänestä
  • Hei

    Äänestä

  • käte kun kirjoitti:

    Hei

    Hei

    Äänestä

  • kätei kunn kirjoitti:

    Hei

    Hei

    Äänestä

  • käteinen kunnos kirjoitti:

    Hei

    Hei

    Äänestä

  • kätei kunn kirjoitti:

    Hei

    Hei

    Äänestä

Yksi lähdön syy oli,että Katainen saisi enemmän aikaa perheelleen.Pääministerin työ ei mahdollista esim lasten kanssa harrastamista.
Nyt sitä aikaa ilmeisesti on ja sen näkee >Jyrkin levollisesta ilmeestä ja hymystä joka on aito,peittelemätön.Jaksan uskoa,että muutaman vuoden jälkeen,kun lapset ovat aikuisia Katainen ottaa reilulla äänimäärällä itselleen Tasavallan Presidentin paikan. Ken elää,niin näkee.

Äänestä
  • Näin naiveja ihmisiä kasvattaa puolue nimeltään Kokoomus.

    Voiko lapsenomaisempaa uskoa olla ?

    Ei ihme, että tuolla porukalla menee aina vaan huonommin.

    Äänestä

  • höpöhöpö, kokoomussatuilua.
    oikea syy on, pakeni maasta ajettuaan suomen konkurssitilaan.

    Äänestä

  • Jyrki väitti olevan psykoosissa, siksi että Sauli valitti.! EU::ssa saa olla mielisairas!

    Äänestä

  • Hih

    Äänestä

"Keväällä kuuntelin Kataisen viimeisen pääministerin haastattelutunnin, jossa hän totesi että nyt on hyvä aika lähteä kun Suomi on hyvässä kunnossa. "

Ikävä kyllä hän saattoi olla oikeassa sanoessaan että Suomi on "hyvässä" kunnossa. Nimittäin se on aivan mahdollista että tämä maa on vielä aivan ok-kunnossa verrattuna esimerkiksi vuoteen 2016, jolloin valtion velkaa on tällä menolla 20mrd€ enemmän kuin nyt. Työttömiä voi hyvinkin olla se miljoona, ja hyvinvointi on todella subjektiivinen käsitys enää.

EK:n povaama heikko 2020-luku alkaa silloin jo häämöttää ellemme todellakin saa kuluja ja verotusta roimasti alemmas nykyisestä. Tämä maa, sen johtajat eikä varsinkaan kansa ole valmis sellaiseen todellisuuteen. Kaiken pitäisi perustua haavekuvilla väritettyyn talouskasvuun jota ei tällaisessa tilanteessa ole todellakaan näköpiirissä. Kaikki toimet joita on tehty, nuijii näkymiä vain huonommaksi. Käteisen kommentissa on siis aivan pirusti perää, mutta mitä hän teki asian korjaamiseksi? Luikki Brysseliin vielä kun kelpasi.

Äänestä
  • kyllä, kelpaa tietenkin mainiosti komission vahanukeksi, onhan katainen lahjoittanut suomen varoja kymmeniä miljardeja eurohuijarisuurpankeille. maksamme kataisen tekemää velkaa vuosikymmeniä!

    Äänestä

Hi

Äänestä
  • Hi

    Äänestä

  • hyväss kuuns kirjoitti:

    Hi

    hi

    Äänestä

Katainen, suomen suurimman ryöstön tehnyt psykopaattinen varas.

Äänestä
  • jos vielä uskaltaa tulla suomeen, tavattaessa kiinni otettava ja pidätettävä odottamaan tuomiota raskaista rikoksistaan.

    Äänestä

Nyt hänellä on aikaa perheelle.

Äänestä
  • Vai viekö 25v lapset linnanmäelle. Sitten kun on saatu Euroopan talousasiat "kuntoon"

    Äänestä

Heil

Äänestä
  • Heil

    Äänestä

  • yvin ettyny kirjoitti:

    Heil

    Joo

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hyvin pettynyt. kirjoitti:

Keväällä kuuntelin Kataisen viimeisen pääministerin haastattelutunnin, jossa hän totesi että nyt on hyvä aika lähteä kun Suomi on hyvässä kunnossa. Onko tilanne todella muuttunut muutamassa kuukaudessa näin paljon? Kaikki ajetaan alas. Oli kyllä karkumatka! Ja miksi Stubb asettui sekä eu- että eduskuntavaaleihin ehdokkaaksi? Molempiin ei voi ryhtyä. On mielestäni väärin kerätä ääniä puolueelle aikomatta ottaa tehtävää vastaan. Todella itsekästä. Tulokset nähtävissä. Kiitos kansalaiset! On "hienoa" olla kokoomuslainen!!! Itse en ole enkä tule.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu