Kiina haluaa EUn poistavan EUn asevientikiellon Kiinaan.
http://english.peopledaily.com.cn/200411/18/eng20041118_164386.html
http://english.peopledaily.com.cn/200411/18/eng20041118_164386.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Maailman aseteollisuuteen ja sotaan käytetyt varat joutaisi suunnata kolmannen maailman ongelmiin kokonaisuudessan. USA joutaisi käyttää varoja myös omien kansalaistensa köyhyyden poistamiseen näillä varoilla.
Uusi asevarustelun ja kylmän sodan aika voi olla jo menossa, jos katsotaan mitä Venäjä ja USA puuhaavat. Myös Kiina ja Korea aiheuttavat jännitteitä maailmanrauhaan
Näyttääpä myös EU kannattavan suurarmeijan hankkimista lopulta itselleen. Eli ei taidakaan USA olla suuri "paholainen" enää yksistään?Tässä viitteitä ja todisteita: ensin puhutaan esim.idän pelkoon yllytetylle Suomelle Naton yhdistymisestä EU:n kanssa ja Suomen liittymisestä Natoon (koska esim. "rauhaa vakiinnutetaan" sotilasjärjestössä ja varustautumisessa mukana olemalla.Mutta tosiasiassa käytännössä puuhataan uutta suurvalta-Euroopan armeijaa, jossa jotkut köyhät suomalaisetkin haluavat vuodattaa verensä pienellä palkalla-ja ties missä! Mm. näitä on kaiketi ollut mukana suunnittelemassa äsken Suomeen palannut Brysselin korkeana sotilasvirkailijana työskennellyt kenraali Gustav Häglund. Hänhän totesi mediassa, että Nato on syytä unohtaa ja on muodostettava EU:n oma armeija. Ja hommahan ei ole tietty halapaa, mutta Natosta voi saada jotakin runkoa tähän "rauhantahtoiseen" maailman vakauttamiseen EU:n omien itsekkäiden intressien mukaisesti-ja tietenkin YK saa olla hiljaa, kun kapitalisti tarvitsee luonnonvaransa. Imperialistisesti Teidän;-)!