Helevetin helevetti, kun nuo saksalaiset paskiaiset eivät osaa edes toimivaa polttoainelämmitintä tehdä. Mistä nuo saksan paskiaiset ovat tuon maineensa ostaneet? Molemmat saksalaismerkit samanlaista paskaa. Toivottavasti jossain vaiheessa alkavat Kiinassa noita tehdä, että saadaan noistakin laitteista toimivia.
Eberspächerit ja Webastot
antisakemanni
4195
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Hyvin toimii jos niitä käyttää oikein, ihan monia vuosia menee ilman mitään huoltoja ja korjauksia.
Kerro toki mikä sulla mättää.
Vituttaahan se, kun naapurilla on varaa nauttia Webaston lämmöstä? Vielä jos on kauko-ohjattava..., Ai Ai!
Suomalainen kun haukkuu saksalaista tekniikasta ymmärtämättömäksi niin silloin on kyllä heti syytä katsoa peiliin. Niin suuri on ero tekniikan ymmärtämisessä meillä ja sakssalaisella. Tästä voin antaa pääni pantiksi molemmissa maissa 25 vuotta asuneena.
"Tästä voin antaa pääni pantiksi "
V W.n Webasto automaatti ilmastoinnilla Suomen oloissa on täys fiasko. Et voi vaikuttaa sen toimintaan itse, tulee tilanteita, että Webasto paahtaa täysillä ajettaessa, ja saman aikaisesti jäähdyttäjän flekti puhaltaa lämpimät jäähdyttäjän kautta harakoille. Käy myös niin, että Webasto lähtee käyntiin, käy alle minuutin ja sammuu saman tien, tätä pumppausta voi tehdä useamman kerran peräkkäin. Edellä mainittuja asioita ei moni edes huomaa, koska ei tiedä milloin Webasto on päällä. Itse laitoin merkkivalon Webastolle, nyt tiedän aina milloin se paahtaa lämpöä harakoille.
Niin, tuoppa se pääsi tänne niin napsautetaan se pois.