Ensi vuonnakin evoluutioTIEDE jatkaa

Hyvää UVuotta

pitkään kestänyttä voittokulkuaan, tarkentuen aina välillä ja koko ajan löytäen uusia todisteita evoluutiosta.

Kreationismiuskonto jatkaa yhä olemista naurunaihe kaikkialla ja olematta löytämättä yhtään todistetta luomisesta.
Vieläkö kretut jatkatte itsenne pettämista ja tällä palstalla valehtelua ensi vuonnakin?
Onneksi kretuja ei oteta vakavasti missään...

14

107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • >Vieläkö kretut jatkatte itsenne pettämista ja tällä palstalla valehtelua ensi vuonnakin?

      En rukoile että jatkaisivat, sillä rukousten teho on tutkitusti heikko. Mutta toivon kyllä.

    • Ensi vuonnakin tiede kumoaa evoluutioteorian, kuten tähänkin asti.
      Kulunut vuosi on ollut evolutionisteille pettymyksen vuosi.
      He eivät ole pystyneet selittämään, kuinka maailmankaikkeus on voinut syntyä ilman Jumalaa.
      He eivät ole kyenneet esittämään yhtään todistetta, että, elämä syntyisi elottomasta aineesta.
      He eivät ole vieläkään löytäneet ihmisen ja apinan yhteistä kantamuotoa.
      He eivät ole pystyneet esittämään yhtään todistetta makroevoluutiosta.
      He eivät ole pystyneet esittämään yhtään todistetta, että uutta informaatiota, jota tarvitaan makroevoluution toteuttamiseen, syntyisi luonnossa.
      He eivät ole pystyneet esittämään yhtään ns. välimuotoa eläinten pääryhmien väliltä.
      Evoluutioteoria on täydellisesti umpikujassa ja joutaa haudattavaksi lopullisesti.

      • Epäjumalienkieltäjä

        Ja ensivuonnakin Jaakob taitaa jatkaa maanista valehteluaan oman uskonsa pelastamiseksi.


      • "Ensi vuonnakin tiede kumoaa evoluutioteorian, kuten tähänkin asti."

        Nyt kun Jaakob kerran ottaa tieteen auktoriteetikseen, voitaneen olettaa, että hän hyväksyy tieteen yleisen määritelmän ja luonnollisesti tieteellisen menetelmän, joka on tieteen - sellaisena kuin se kaikkialla maailmassa ymmärretään - eräs peruskivistä.

        Kysymys:

        Missä tieteellisen menetelmän mukaan tehdyissä tutkimuksissa on edellä lausumasi väittämät todettu? Painotus kysymyksessä on sanoilla "tieteellisen menetelmän".

        Jos tarkoitat tieteellä muuta kuin sen määritelmässä todetaan mm. wikipediassa (http://fi.wikipedia.org/wiki/Tiede), ole hyvä ja kerro se.


      • Puolimutkaakob

        Ja Jaakoppi jatkaa paatunutta ja mytomaanista valehteluaan.

        Mites se Jaakoppi on: Saako vanhurskas valehdella niinkuin sinä teet?

        "Ensi vuonnakin tiede kumoaa evoluutioteorian, kuten tähänkin asti."

        Esittele meille yksikin tiedeyhteisön hyväksymä tieteellinen todiste, joka kumoaa evoluutioteorian. Muutoin valehtelet härskisti ja tietoisesti.


      • puhuva kärmes

        Kirjoituksesi on silkkaa typerehtimistä. Ethän sinä raukka edes tunnu tietävän, mitä asioita evoluutio käsittelee. Uskonnollinen saarnasi ei faktoja muuta. Evoluuioteoria on tieteellinen kehittyvä teoria. Uskonnolliset tieteenvastaiset väitteet ovat aina hävinneet tieteelle ja tulevat aina häviämään.


      • puhuva kärmes kirjoitti:

        Kirjoituksesi on silkkaa typerehtimistä. Ethän sinä raukka edes tunnu tietävän, mitä asioita evoluutio käsittelee. Uskonnollinen saarnasi ei faktoja muuta. Evoluuioteoria on tieteellinen kehittyvä teoria. Uskonnolliset tieteenvastaiset väitteet ovat aina hävinneet tieteelle ja tulevat aina häviämään.

        Nyt on ihan pakko kysyä käytätkö tietokonetta nenälläsi vai hännänpäälläsi.

        Minulla on kissantassuille suunniteltu erikoisnäppäimistö:

        http://37.media.tumblr.com/tumblr_luin00XsPH1r0p8d9o1_500.jpg


      • puhuva kärmes
        naapurin.kissa kirjoitti:

        Nyt on ihan pakko kysyä käytätkö tietokonetta nenälläsi vai hännänpäälläsi.

        Minulla on kissantassuille suunniteltu erikoisnäppäimistö:

        http://37.media.tumblr.com/tumblr_luin00XsPH1r0p8d9o1_500.jpg

        Pitkässä kaksihaaraisessa laajalle harottavass kielessäni on vahvike. Kun käytän hännänpäätä "kolmantena sormena", näpelöin konhetta ihan kohtalaisesti. Ja mikäs kiirus minulla vaihtolämpöisellä näin tavisydännä olisi. Lajitoverit koisaavat kiveliössä talvihorrostaan.


    • rewwere

      Jaakoppi sinun kannattaisi puhua lääkärille noista harhoistasi, ehkä sinunkin lääkitys vielä saadaan kuntoon.

    • jyri

      Jaakob : Kiintolevy (luku-pää) rikki.

      runko hiukan rikki (kaasu vuotaa) kosketus hiiren reunoilta häntä kiihottaa. Hiiriparat, sanoivat Näyttö ehjä, koko Jaakob pistetäisin piip, varaosiksi

    • -28-

      Hyvää Uutta vuotta sinullekin.

      Toivotaan, toivotaan, että evotiede löytäisi vihdoin viimein sen taivaan kivien alkumereen tuoman mikrobin, josta kaikki elämä Maassa on saanut alkunsa.

      Mitä evotieteeseen tulee, niin ELÄMÄ ON ja evotieteilijät raapivat vain sen suuruuden pikkiriikkisiä pintailmiöitä veronmaksajien rahoilla, veronmaksajille siitä rapisematta murusiakaan. Sama ilmiö koskee myös kosmologeja.
      Kun verokertymät näyttävät vähenevän vähenemistään, niin hallitusten olisi jo aika asettaa stoppeja tieteentekijöidenkin ainaisille rahantarpeille.

      • Siitä vaan arvon -28- pistäpä eläen vaikka puoli vuotta ilman mitään tieteen aikaansaannoksia, ts. ilman vaatteita, työkaluja, suojaa pl. luola tms. ruokana vain se mitä saat luonnosta kerättyä ja jos hyvin käy niin joskus joku haaskakin juhla-ateriaksi. Se joka on keksinyt ensimmäisen nuijan, kivikirveen tai nahkavaatteen on ollut aikansa tieteentekijä ja se joka tietoisena omasta osaamattomuudestaan oli siitä kateellinen ja keksi jumalan jonka ansioksi hän laittoi kaiken mitä viisaammat keksivät, aivan kuten hihut tänäpäivänäkin. Tiede on mennyt huimasti eteenpäin toisin kuin jumalusko ja hihut.

        Sinäkin käytät mieluimmin evotieteen kehittämiä lääkkeitä kuin kyyhkysenverta, mikset näytä uskosi lujuutta ja luovu kaikesta mitä tiede on saanut aikaan.


        Hyvää uutta vuotta sinullekin näin tieteen aikaansaannoksen välityksellä.


    • ierguhi

      Evoluutioteoria ei ole ensi vuonnakaan mitään tiedettä mutta evoluutiouskiksia se ei häiritse.

    • Fiksu kreationisti

      "Vieläkö kretut jatkatte itsenne pettämista ja tällä palstalla valehtelua ensi vuonnakin?"

      Jos sinulla jotain argumentteja on, niin esitä ne selkokielellä kuuluviin palstalle.

      Aloituksesi ei sisällä mitään argumentintynkää vaan ainoastaan mielipuolista, perusteetonta kretujen halveksintaa. Ilmoitettu poistoon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      42
      2512
    2. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      299
      2117
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      24
      1900
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      24
      1625
    5. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1489
    6. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      42
      1453
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      44
      1376
    8. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1349
    9. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      139
      1315
    10. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      36
      1086
    Aihe