lakko loppuu....AKT on hyväksynyt ehdot ja lakko loppuu........
jippii
samppa
8673
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Hyvä juttu - järki voitti lopulta kuitenkin.
Itse käyn yläastetta joka jo valmiiksi on rankaa, niin mitä se sitten on jos joutuu joka aamu kulkemaan kolme kilometriä pyörällä?
Kolme kilometriä? Voi pientä pullamössöä. Sairaseläkkeelle nelikymppisenä - sekö on nykynuorten tavoite?
Periaatteessa 10 minuutin matka, jos ajelee 20km/h. Normaalisti tuohon matkaan ei kauaa mene.
meen kouluun kahella bussilla lakon aikana. joudun lähtemään melkein tuntia ennen koulun alkua. nyt kun lakko loppuu, pääsen useimmiten yhdellä bussilla ja matkaan menee vain puoli tuntia. hyvä näin.
Jos tää oli vitsi niin ok, jos tää oli tosissaan kirjoitettu, niin olisi saanut lakko jatkua vaikka kevääseen.Oisitpahan saanu vellihousu vähän (tosi vähän ) kovuutta.
kuljen kahdella bussilla, klo 17 jälkeen ja viikonloppuisin joudun käyttämään kolmea ja matkoihin menee 45 min - 1.5 tuntia riippuen mikä bussi kerkiää ensin vaihtopysäkille ja mikä bussi vaivautuu sinne edes tulemaan noin aikaan, ja jos huonosti käy, kuten viime talvena ei bussi päässyt mutkista vaan kääntyi mennäkseen taas keskustaan päin (siinä kuskilla järjenkäyttöä). Siinä sitä odoteltiin hyytävässä pakkaskelissä.
voi että näit nyky ajan hemmoteltui kakaroit
prkl........