salatzopyrin

sivuoire

Toivon kuulla Salatzopyrinin sivuvaikutuksista sitä käyttäviltä/käyttäneiltä.
Olen käyttänyt lääkettä jonkin aikaa 1 1 ja en ole varma mitkä oireet liittyy lääkkeeseen. On päänsärkyä (lievänä), silmien kuivaamista, yleistä väsymystä ja jonkinlaista apaattisuutta... ruokahaluttomuutta ja yleistä haluttomuutta kaikkeen tekemiseen.

4

390

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 5+7
    • käyttänyt 25v

      Yksi varma vaikutus on, että kakka tulee aamuisin juna-aikataululla eikä tarvii odotella ;)
      Mikä on muuten tosi hyvä juttu:)
      Virtsa värjääntyy keltaiseksi, mikä ei sekään ole ongelma, helpompi putsata posliini kun näkee mistä tarvii putsata ;)
      No huono juttu on että ilmavaivat lisääntyy, mutta sillä voi aina iloisesti yllättää ja hauskuuttaa lähipiiriä.
      Itellä on ollut suun kuivumista' mutta en tiedä liittyykö lääkkeeseen vai reumaan ylipäätään ja käytän muitakin lääkkeitä.
      Minulla sp on pitänyt veden pois polvista. Pidän turvallisena lääkkeenä joille ylipäätään sopii.

    • eienää

      En suostu syömään kyseistä lääkettä reumaani. Väsyttää aivan valtavasti. Luulin, että itse sairaus väsyttää, mutta se oli tuo Salazopyrin. Testattu useampaan kertaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      167
      2743
    2. 84
      1187
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      238
      1034
    4. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      121
      996
    5. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      82
      878
    6. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      89
      732
    7. Kissan kuolema

      https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun
      Tuusniemi
      103
      642
    8. Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan

      Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa
      Ikävä
      53
      608
    9. Miten on, luotathan siihen?

      Että vielä tehdään kiihkeästi sitä yhdessä... Tutulle naiselle.❤️‍🔥
      Ikävä
      38
      562
    10. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      96
      534
    Aihe