mun mielestä mun tulilisko ei syö, koska ruoka ei oo hävinnyt altaasta. se ei myöskään ota kun koetan tarjota esim. pinseteillä. oon kokeillut sekä elävää että kuollutta ravintoa. johtuu ilmeisesti muutosta uuteen kotiin, mutta täytyyhän sen syödä. ei se silti ihan laiha vielä ole. se on myös aika paljon pinnalla, siis maalla. mikä on niiden herkkua?
ei syö...
julius
1
246
Vastaukset
- Zuuls
Nyt syötetään pakastesurviaista, mutta voihan sitä kokeilla muutakin.
Yleensä kuitenkin syömättömyys on oire jostain muusta (jos kyseessä ei ole maakausi). Eli olethan tarkistanut veden, lämpötilan yms.? Tuliliskot myös saattavat syödä huonommin yksin ollessaan, jos sinulla on vain yksi tulari.
Jos tulilisko on paljon maalla niin ensin tarkistaisin vedet, jos et olet sitä tehnyt ja katsoisin muutenkin allasta, että onko kaikki siellä ok.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2032175
- 1341198
- 1131073
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa23827- 58806
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34771ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42638Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175584Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46577- 10560