https://www.youtube.com/watch?v=aEEp4S87iSw
Karaokesta ei ole haastettu Lieksan sivulla, joten tässäpä malliksi. Lieksassahan ei ole kylätason mestaria, saatikka sellaista, joka olisi pärjännyt edes Martonvaaran maitolaiturilla.
Karaokesta ei ole haastettu Lieksan sivulla, joten tässäpä malliksi. Lieksassahan ei ole kylätason mestaria, saatikka sellaista, joka olisi pärjännyt edes Martonvaaran maitolaiturilla.
Vastaukset 11
Vanhimmat
aivan selvä provoviestin avaus ja yritetään saada tietyt henkilöt lähtemään mukaan,säälittävää
Uuvenvuuven aattona on fänärissä
Jos Paavo Väyrynen esiintyy siellä, niin minäkin tulen.
ei Lieksasta löydy yhtään Paavon tasoista laulajaa ja poliittisesti hyvin vähän koko Suomesta. En äänestä vieläkään kepua, mutta Väyrynen kuuluu niihin poliitikkoihin, joille nostan hattua.
jaa-a, sanoo 2. suomenmestareista. hehee, pistä paree
Olisihan tuosta karaokesta luullut edes jonkunlaista juttua tällä palstalla olevan, mutta eipä ole näkynyt. Lieneekö edes yhtään asiasta kiinnostunutta lukijaakaan saati sitten sanoista tekoihin ryhtyjää Lieksa alueella yleensäkään.
Eipä taida olla kehumista on niin huono maineinen kylä karaoken kannalta ????
Lieksa on sivistyneiden asukkaiden kaupunki. Lieksassa ei alennuta rahvaalle tarkoitettuun ala-arvoiseen menoon. Tänä vuonna Lieksassa kunnellaan Sibeliusta kaikissa mahdollisissa paikoissa. Lieksan Monolannniemi ja Koli olivat Sibeliuksen pariskunnan häämatkan päämääriä. Muitakin paikkakuntia olisi maapallolla ollut, mutta pariskunta valitisi Lieksan.
Sitä ei tarvita ollenkaan siellä vain juorutaan toisten asioista.Eivätkä osaa olla riitelemättä sovussa toisten kanssa.Kytätään kysellään ja käsketään toinen toista.Loppusi niin kuulokin säilyisi ja sopu kylässä.
Joko se aitta, jossa Janne ja Aino yöpyivät, on suojeltu?
ja mite on asia sen sängyn kanssa jossa hyö jyrskäyttivät- Että onko suojeltu?