Oli aivan uskomattoman vaatimaton ja nöyrä ihminen,ei asettunut kenenkään heikomman yläpuolelle,ja se lämpö ja inhimmillisyys joka hänestä huokuu on aivan käsin kosketeltavaa,hän varmasti tuntee ja tietää pienen ihmisen hädän ja ongelmat ja osaa hoitaa ne pienemmiksi ,todella upea ja hieno ihminen.Kyllä Soini,Sipilä ja rinne ovat mitättömiä Stubbin rinnalla.
Tapasin Stubbin
Mummo Kourasta
22156
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Kyllä mummo koirasta on nyt nähnyt märkiä päiväunia.
Niin.....niinhän ne politiikot juuri osaavat mielistellä ihmisiä ja asettua puheineen muka heidän tasolleen.....ja niin vaan taas kävi että muoria onnistuttiin vetämään höplästä....kai sitten muistat sitä ihanaa Mr Stubbi äänestellä :))))))
Mikäs paikallispoliitikko täällä tekee vaalityötä. Pyörikö se taas Duudsonien pellepyörässä. Kerros mitä se kaveri on tehnyt Suomen kilpailukyvyn puolesta...ottanu 1000 selfietä ja laittanu twitterifacebookinstagramiin.
otitteko selfien kännykameralla?
Olen nähnyt stubin televisiosta
Ylimielinen lapsellinen itseään täynnä oleva paskiainen
Itsestään kuvia joka tilanteessa napsiva nulikka.
Vaalimainostaako mummo?
kyllä tuppi on ihana makin se otti kätestä kiini ja kyllä oli lämin käsi voi kun saisi tuppia pitää iha kätessä.
Mummon lääkkeet on näköjään loppunu.
Mummo elää tätä päivää eikä ole jäänyt kepun vanhojen pierujen kelkkaan.
Nyt pitää muistaa,,,nyt pitää muistaa,,nyt pitää muistaa,,,VOI FITTU !
Kuinka typerää on Poliitikon paljastaa että on käynyt saman ilmaisutaidon kurssin kuin Vaparivuorikin??
Stubbi vois vielä pyöriä sen helikopteri-Jukan kans televiisios suihkurallia mobiilivehkehet (siis tietysti selfiekännykkää tarkoitan) pitkällä noin niin ku markkinointimieles. :)
Olen tavannut Stubbin useammankin kerran. Mikä muu tahansa hänestä saattaa kyllä huokua, mutta ei missään tapauksessa lämpö ja inhimillisyys.
Kokoomus on mokaillut viimeaikoina politiikassa kaikki - ihme että on kannatus vajonnut pohjamutiin. On tainnu mennä siinä Duudson-helikopteri-ylitäysihokuvamies-peukkubois-pellepyörässä pää sekaisin.
Kun minä tapasin Stubbin ,niin se äärimmäisen suuri kaikinpuolinen empatia ja kaiken ymmärrys sai minut täysin hämilleni,minulla oli täysin väärät ennakkoluulot hänestä,kerroin tästä tuttavillenikin,niin käskivät kirjoittaa mieluummin Suomi 24:n,en olisi kirjoittanut jos olisin tiennyt,että vanhaa mummaa ruvetaankin haukkumaan ja solvaamaan.En saa enää oikein nukuttuakaan kun ajattelen kaikkea.
Tämä mummonkin huomaama äärimmäisen suuri kaikinpuolinen empatia ja ymmärrys suomen politiikoissa on juurikin taannut suomalaisille tämän nykyisen hyvinvoinnin ,
ei tarvitse rikkaassa suomessa kansalaisten kitkuttaa köyhyysrajan ala puolella ja leipäjonoissa -- kaikille riittää lämmintä, töitä ja leipää.
Olkaamme kiitollisia viisaille ja epäitsekkäille politiikoillemme!
Näistä jokaista politiikkoa tottakai kiitollinen kansamme palkitsee edelleen äänestämällä jatkossakin maamme asioita hoitamaan.
Nuku yösi hyvin mummo.
Ei tarvi kenenkään pakkohuutokaupalla ulosoton vuoksi kotiaan joulun alla myydä kun töitä on jokaiselle niin paljon kun jaksaa tehdä.
Pelottomana tulevaisuuteen luottaen saa yrittäjät ahkeroida, sillä niin hyvin yrittäjien ja työnantajien asioita on maassamme ajateltu - verotusta myöten. Uskaltavat palkata uusia työntekijöitäkin!
Niin jalosti ja esimerkillisesti ovat poliitikot omista palkoistaan ja eduista joustaneet haastavina aikoina.
Oi onnea.
Joopa joo...mummo kourasta eli Seinäjokinen kokoomuksen paikallispoliitikko ja melkein arvaan jo nimesikin.
Tapasin Joulupukin.
Äänestän sitä ens vaaleissa.
Joopa joo, Äänestäkää vaan keskustaa sitä petturipuoluetta kyllä kansalla on lyhyt
muistii vaalirahaepäselvyydet, Aikanaan päämisnisterin töppäykset,
keskusta kunnallispolitiikan jättiläinen jäljet hirvittä vuosikymminien kuluessa.
Ja äänestäkää taas Pekkariset ja
Suomen kansan tyhmyytä ei voi koskaan aliarvioida,vuosikymmenestä toiseen äänestetään samoja valehtelijoita ja jopa tuomittuja rikollisikin.
Luottakaamme suomen kansan viisauteen jatkossakin.
Suohon kuokka ja jussi!