Arpojen pakkomyynti ja väkisin tyrkyttäminen on loputtava. Muuten menee kauppa vaihtoon. Ja niin menee monella muullakin.
Kärkänkadun siwa.
jakkii..
10399
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ugh, olla puhunut, kaiva sotakirves maasta!!
No vaihda kauppaa, äläkä täällä inise.
Olipa asiallisia kommentteja. Olette varmaankin ylpeitä itsestänne. Eihän se edes ole laillista niitä tyrkyttää. Kauppaa voi vaihtaa monesta muustakin syystä.
Se on se yks myyjä siellä.. Tosiaan asiakaspalvelu niin näin ja arpojen tyrkytys laitonta.
Kaikissa ihmeen puljuissa sinäkin asioit?
Mihin lain kohtaan tuo, että arpojen esittely tyyliin saisiko olla arpoja on laitonta?
Mainostetaanhan veikkauksen tuotteitakin isoilla mainoksilla.
En tiedä kärkänkadun kaupasta mitään, mutta yleisesti ottaen, jos olut-tupakkamainokset on piilotettava, niin miten voidaan tarjota veikkaus ym. juttuja kaupassa. Kun asiakas saattaa olla peliriippuvainen. Ja muistaakseni valintatalossakin joskus joku tarjosi veikkausjuttua, mutta sanoin, että en ole kiinnostunut.
Linjurin R-kioskilla tyrkyttivät myös aina ennen eurojackpottia, eivät onneksi enää. Todella ärsyttävää tuollainen tyrkytys, ja vaikka sanoo että ei kiinnosta niin vinku vinku ostan nyyyyt voit olla rikas kohta. Just jöö.
Johtopäätös; R-kioskit ja siwat on suljettava ja veikkauksen pelit kiellettävä. Myös arpojen myynti on kiellettävä.
Ei tyhmyysveroa kuten arpoja ja lottoja voida poistaa.