ensimmäinen osa tinanvaluusta on analysoitu ja ruuan jälkeen seuraa loput. Ämpärinpohjalle kertyneistä pikkuhiluista olen ruukannut ennustaa tulevan vuoden surut, koska sinne kertyy tarvittaessa kyyneleen/pisaran muotoisia kappaleita. Noista kyyneleitä voi puolestaan päätellä surun laadun. Näyttäisi ensi vuonna siis surujen puolesta olevan jonkin verran pientä harmia ja kaksi isompaa kyyneltä oli suojattuna jonkinnäköisen kilven/kuvun sisään eli tuli sellainen tunne, että ne kyyneleet on mun elämässä jollain tavalla arvokkaita ja että minua suojellaan ja tuetaan juuri niiden kyynelten kohdalla. Voi olla, että myös itse käsitän kyseisten kyynelten vain kuuluvan elämänsuunnitelmaani, enkä välttämättä oikeasti sure niitä, vaikka ulospäin asia saattaisi näyttää surulliselta.
Tuli erittäin liikuttunut olo ja vieritin ehkä tämän vuoden viimeiset kyyneleet sen kunniaksi :)
Tuli erittäin liikuttunut olo ja vieritin ehkä tämän vuoden viimeiset kyyneleet sen kunniaksi :)
Vastaukset 2
Vanhimmat
Keskiyöllä, muuten ei toimi.
Todellinen taikuus ei kellonaikoja tarvitse ;)
Ämpäristä tuli pikkuhiluina myös kaksi samannäköistä sauvaa, joista toinen oli suora ja toinen väännetty vinoon. Siitä päättelin, että saan pikkuharmia jälleen mustan magian edustajista eli niistä kierojen sauvojen käyttäjistä.
Kaksi isoa möhkälettä olikin sitten kaksipäinen lintu (Gandaberunda?) ja ISO kauha, josta läikkyi PALJON jotain! Eli pääsen jotenkin tekemisiin mytologisen linnun voimien kanssa sekä minulle mahdollisesti annetaan paljon kauhalla :)
Jäämme odottamaan tulkinnan paikkansapitävyyttä.