To special woman

Vuoden vaihtuessa,
en koe unelmien haihtumista.

Kulunut vuosi, ajatuksiini tuhat unelmaa
lisää.

Mustavalkoista haavefilmiä, harmaata hattaraa.
Makeaa ja maukasta, sielunkumppanuutta,
ei saatavana hyllytavarana kaupasta.


Hyvää uutta vuotta 2015!
4268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat
Sinulle samoin

Äänestä
  • kiitos :)

    Äänestä

  • tunnelmallinen filmi, tyylikäs sanoisin ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


smoo thief kirjoitti:

Vuoden vaihtuessa,
en koe unelmien haihtumista.

Kulunut vuosi, ajatuksiini tuhat unelmaa
lisää.

Mustavalkoista haavefilmiä, harmaata hattaraa.
Makeaa ja maukasta, sielunkumppanuutta,
ei saatavana hyllytavarana kaupasta.


Hyvää uutta vuotta 2015!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu