YLE ON VALJASTETTU KOKOOMUKSEN

VAALIVANKKURIEN VETURIKSI. Näin voidaan veronmaksajien rahoilla tehdä vaalikampanjointia. Ylen uutisten sisältö koostuu noin yleisesti ottaen kokoomuksen mainoksesta/mainostamisesta, Venäjä vihan lietsonnasta, Obaman retkistä ja hienoista teoista USA ylistyksestä sekä EK.n toiveista. Tämä on runko.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllä näin, täysin sotahullua porukkaa !

Äänestä

.

Yleensä kaikissa poliittisisssa ohjelmissa on palkattu Viidennen kolonnan päälle huutelija huutamassa ja keskeyttämässä

.

Äänestä
  • Toisinaan ajankohtaisohjelmissa haastateltavaksi valittu vain kokoomuslaisia tai sitä kannattavia toimittajia sekä asiantuntijoita???

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vilperi55 kirjoitti:

VAALIVANKKURIEN VETURIKSI. Näin voidaan veronmaksajien rahoilla tehdä vaalikampanjointia. Ylen uutisten sisältö koostuu noin yleisesti ottaen kokoomuksen mainoksesta/mainostamisesta, Venäjä vihan lietsonnasta, Obaman retkistä ja hienoista teoista USA ylistyksestä sekä EK.n toiveista. Tämä on runko.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu